Igaunijā uzvar Ostbergs, Lukjanuks pazaudē atslēgas, Neikšāns N4 klasē trešais

Mārtiņš Jankovskis 21.07.2012 - 18:26 Igaunijā uzvar Ostbergs, Lukjanuks pazaudē atslēgas, Neikšāns N4 klasē trešais
Mads Ostbergs. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Šodien Igaunijā tika aizvadīta ''auto24 Rally Estonia'' otrā diena. Tā iesākās ar apmākušos un miglainu laiku, taču sākumā nelija. Kad pirmajā posmā vadošie braucēji bija jau nobraukuši, sākās spēcīgs lietus, trasi padarot slidenu. Dienu ar ātrāko laiku iesāka Tjerī Noivils, kurš par piecām sekundēm apsteidza Madsu Ostbergu. No N4 klases ātrākais bija Aleksejs Lukjanuks, kuram diena iesākās gaužām neveiksmīgi. Sportists pirms starta nevarēja atrast sporta automašīnas atslēgas, tāpēc nācās nokavēt laika kontroli, par ko sportists saņēma sodu.

Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Nākamajā posmā ātrākais bija Ostbergs, bet N4 klasē visus ar savu ātro braukšanu turpināja priecēt Lukjanuks. Lēni šajā posmā bija Jānis Vorobjovs un Andis Neikšāns, kuri Lukjanukam zaudēja astoņas un deviņas sekundes.

Astotajā posmā labākais laiks bija Ostbergam, bet devītajā posmā Tjerī Noivils par 0,7 sekundēm bija ātrāks par Ostbergu. Jāatzīmē, ka vienu brīdi devītais posms tika apturēts, jo trasē pie kāda skatītāja devās neatliekamā medicīniskā palīdzība. Tāpat neveiksmīgi šis posms beidzās Andim Neikšānam, kurš īsi pirms finiša sagriezās un zaudēja daudz laika, kā arī otro vietu N4 klasē Latvijas čempionāta ieskaitē.

Georgs Gross. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Līdz ar to pēc šī posma noslēdzās Latvijas rallija čempionāta piektais posms. Uzvaru absolūti un N4 klasē izcīnīja Kaspars Koitla, aiz sevis atstājot Jāni Vorobjovu un Alekseju Lukjanuku. Tāpat par uzvarētājiem savā klasē kļuva Mārtiņš Svilis (E12), Ralfs Sirmacis (A6) un Ivo Ķilpis (E9).

Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Pēc servisa parka pilotiem vajadzēja veikt pēdējos trīs posmus. Divos posmos ātrāko laiku uzrādīja Ostbergs, bet pēdējā nepārspēts palika Noivils. N4 klasē ātrs bija Andis Neikšāns, kurš pēdējos posmos noķēra un apsteidza Vorobjovu, tādējādi absolūtajā ieskaitē izcīnot trešo vietu N4 klasē.

Līdz ar to par absolūto uzvarētāju šajā rallijā kļuva Mads Ostbergs, kurš pēc balvas saņemšanas atzina, ka noteikti atgriezīsies šajā rallijā. Otrais palika Tjerī Noivils, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Georgs Gross. N4 klasē absolūti pirmais mājinieks Kaspars Koitla, otrais Aleksejs Lukjanuks, bet trešais - Andis Neikšāns.