Rallijreida Zīda ceļš pirmajā dienā vienam sportistam sadeg automašīna (FOTO)

Mārtiņš Jankovskis 09.07.2012 - 07:49 Rallijreida Zīda ceļš pirmajā dienā vienam sportistam sadeg automašīna (FOTO)

Pirmajā dienā sportistiem vispirms bija jāveic gandrīz 500 kilometrus garš pārbrauciens, lai pēc tam stātos uz starta un veiktu pirmo posmu, kura garums bija nepilni 260 kilometri. Pirmajā dienā par prieku mājiniekiem ātrāko laiku uzrādīja krievu sportists Boris Gadasins, kurš par 11 sekundēm apsteidza Žanu Luī Šleseru, bet minūti un 25 sekundes atpalika Lusio Alvaress.

''Šis man ir liels pārsteigums," pēc izcīnītās uzvaras saka pirmās dienas ātrākais braucējs. ''Šī man ir trešā reize, kad braucu šajā rallijā. Pirmajā reizē uzmetu 12 kūleņus, otrajā reizē salauzu ātrumkārbu, tāpēc šoreiz gribu sasniegt finišu.''

Augsto sesto vietu ieņēma Tonijs Gardemeisters ar Agri Pētersonu, kuri uzvarētājiem zaudēja piecas minūtes un 21 sekundi. Veiksmīgi finišu sasniedza Andris Dambis un Māris Saukāns, kuri, zaudējot līderim gandrīz trīs stundas, ierindojās 75. vietā. Taču jāatgādina, ka ekipāža brauc ar elektropiedziņas automašīnu OSCar eO, tāpēc arī līderiem tiek zaudēts tik daudz.

Finišu pirmajā dienā sasniedza visas trīs RE Autoclub ekipāžas. Gardemeisteram, kā ziņojām, sestais labākais laiks, Antonam Meļņikovam/Antonam Nikolajevam 12. vieta, bet Aleksandram Terentjevam/Aleksandram Terentjevam junioram 55. ātrākais rezultāts.

Kā pēc pirmās dienas savā twitter kontā izteicās Kristaps Dambis, tad nesenie uzlabojumi mašīnu ir padarījuši ātrāku. Kristaps atzina, ka ar rezultātu komanda ir apmierināta, taču esot bijušas nelielas tehniskas problēmas.

Taču vairākām ekipāžām pirmā diena nebija tik laba, kā citiem, jo daži braucēji pamanījās gan pārsist riteņus, gan iesprūst upē. Tāpat arī daži braucēji cīnījās ar tehniskām problēmām, bet Nīderlandes sportistam Gertam Huzinkam aizdegās un sadega ''Mitsubishi Lancer MRP10'' automašīna.

Smago automašīnu klasē pirmajā vietā ir Eduards Nikolajevs, kurš par nepilnām piecām minūtēm apsteidz Alesu Lopreisu.

Šodien sportistiem būs jāveic 310 kilometrus garš ātrumposms.