Nitišam 'RallyX Nordic' debijā 4.vieta, Olivers Solbergs kļūst par čempionu

Go4speed 07.10.2018 - 23:44 Nitišam 'RallyX Nordic' debijā 4.vieta, Olivers Solbergs kļūst par čempionu
Tēvs un dēls līksmo. Foto: Petter Solberg RX

Jau ziņojām, ka Eiropas rallijkrosa čempions Reinis Nitišs aizvadītajās brīvdienās piedalījās Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionāta (RallyX Nordic) sezonas pēdējā posmā, kas notika Zviedrijā. Sportista rīcībā bija Supercar Lites automašīna.

Pēc trīs kvalifikācijas braucieniem Reinis bija otrais, piekāpjoties Kevinam Eriksonam. Sesto vietu ieņēma Nitiša komandas biedrs Vasīlijs Grjazins. Pirmajā pusfinālā nepārspēts palika Eriksons, bet otrajā pusfināla braucienā ātrākais bija Nitišs. Diemžēl trešajā pusfinālā ceturto vietu ieņēma Grjazins, kas liedza sportistam startēt finālbraucienā. Finālā ātrākais bija Markus Hoglunds, bet ceturto vietu izcīnīja Nitišs, kurš Hoglundam zaudēja 12,4 sekundes. Jāatzīmē, ka Eriksons, kurš, tāpat kā Reinis, startēja no pirmās rindas, finišēja sestajā vietā.

Supercar klasē kvalifikācijā ātrākais bija Tomas Brintesons, aiz sevis atstājot Oliveru Eriksonu un Robinu Larsonu. Piektais bija Olivers Solbergs, kurš otrajā kvalifikācijā pārsita riteni. Pirmajā pusfinālā ātrākais bija Solbergs, aiz sevis atstājot Larsonu un Brintesonu, kurš finišēja ar pārsitu riteni, tādējādi izstājoties no cīņas par čempiontitulu. Tikmēr otrajā pusfinālā uzvarēja Filips Germans.

Finālā neķerams bija Solbergs, kurš pēc starta izvirzījās vadībā un finišā Larsonu apsteidza par 11 sekundēm, bet trešās vietas ieguvējs Filips Germans zaudēja 48 sekundes. No pirmās rindas startējušais Olivers Eriksons pēc cīņas ar vienu no konkurentiem ieskrēja apmalē, tādējādi izstājoties no sacensībām un no cīņas par titulu.

Pateicoties šim panākumam, 17 gadus vecais Solbergs 7700 skatītāju klātbūtnē izcīnīja savu trešo uzvaru šogad un kļuva par RallyX Nordic čempionu.