Go4speed 02.09.2018 - 16:10 A.Baumanim Francijas RX 3.vieta, Nitišam sestā, J.Baumanis paliek ārpus pusfināla

Francijā noslēdzies FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2018. gada sezonas astotais posms Bretagne World RX of France, kurā uz starta izgāja vairāki latviešu braucēji.

Pasaules RX
Pēc divām kvalifikācijas kārtām Jānis Baumanis bija 12.vietā. Trešajā kvalifikācijas kārtā Jānis uzrādīja astoto ātrāko laiku, kas tobrīd kopvērtējumā deva 11.vietu, taču tikpat punktu bija Sebastjanam Lēbam, bet par punktu mazāk Gerlenam Šišerī. Diemžēl ceturtajā kvalifikācijas kārtā Baumanis piedzīvoja sadursmi ar konkurentiem, pēc kā viņa automašīnai tika salocīta aizmugures piekares svira, kas ietekmēja turpmāko braukšanu. Ceturtajā kvalifikācijas kārtā Jānim 14.vieta, kas kopvērtējumā diemžēl deva 13.vietu. Tas nozīmēja to, ka otro reizi sezonā Jānis neiekļūst pusfinālā. Tikmēr kārtējo reizi kvalifikācijā nepārspēts palika Johans Kristofersons (195), kurš uzvarēja trijos no četriem kvalifikācijas braucieniem. Otrais pēc kvalifikācijas bija Andreas Bakeruds (166), bet trešais - Matiass Ekstroms (166).

Pirmajā pusfinālā lielisks starts padevās Matiasam Ekstromam, kurš jau pirmajā līkumā iebrauca kā līderis, kuram sekoja Kristofersons un Timijs Hansens. Turpinājumā aizritēja diezgan mierīgs brauciens, kur sportisti arī finišēja tādā pat secībā - Ekstroms, Kristofersons un Timijs Hansens. Ceturtais palika Kevins Hansens, tādējādi pirmās četras vietas ieņēma zviedru sportisti.

Otrajā pusfinālā ātrākais bija Bakeruds, kamēr teicamu sniegumu nodemonstrēja Lēbs, kurš no trešās starta rindas spēja aizcīnīties līdz otrajai vietai. Finālā izvērtās dramatiska cīņa. Līdz pēdējam aplim vadībā turējās abi Audi braucēji, kuri savu džokera apli atlika uz beigām. Iznākot no džokera, abus braucējus apdzina Kristofersons, kurš tādējādi izcīnīja savu kārtējo uzvaru. Otrais palika Bakeruds, bet trešo vietu izrāva Solbergs, kurš arī uz džokera rēķina apdzina Ekstromu.

Supercar ERX
Pēc pirmās dienas Reinis Nitišs ar 84 punktiem bija trešā pozīcija aiz Kristiana Szabo un Sirila Reimonda. Ceturtajā kvalifikācijas braucienā Reinim trešais ātrākais laiks, kas četru braucienu summā deva trešo pozīciju (168 pts), piekāpjoties Reimondam (188) un Szabo (175). Pirmajā pusfinālā sīvā cīņā uzvarēja Reimonds, bet 0,6 sekundes viņam zaudēja Nitišs, bet mazāk par trīs sekundēm atpalika Antons Marklunds. Tikmēr otrajā pusfinālā nepārspēts palika Szabo.

Pirms fināla bija skaidrs, ka Reinis Nitišs jau šajā posmā var kļūt par Eiropas rallijkrosa čempionu Supercar klasē, taču pēc starta Nitišs, kurš tobrīd turējās trešajā vietā, cieta sadursmi un sabojāja savu auto, kas kļuva nevadāms. Līdz ar to finālā Reinim sestā vieta, kamēr uzvarēja mājinieks Sirils Reimonds. Kopvērtējumā joprojām līderis ir Nitišs (106), kuram seko Reimonds (80) un Marklunds (76). Reiņa pārsvars pār otro vietu ir 26 punkti, bet maksimums ko var iegūt - 30 punkti.

Super 1600
Kvalifikācijā veiksmīgākais bija Arta Baumaņa komandas biedrs Rokas Baciuska, kurš uzvarēja visos četros braucienos. Artim pēc kvalifikācijas ceturtā vieta. Finālā triumfēja Aidars Nurjevs, aiz sevis atstājot Gergeliju Martonu un Arti Baumani. Tikmēr lietuvietis Baciuska finālā pēc nobrauktām 12 sekundēm bija spiests izstāties.

RX2
Pusfinālā uz starta izgāja Vasīlijs Grjazins, kurš ierindojās ceturtajā vietā, kas liedza viņam iekļūt finālā. Tikmēr debitants Edijs Ošs 17 sportistu konkurencē ieņēma 16.vietu. Šajā klasē finālā triumfēja čempionāta līderis Olivers Eriksons.