A.Baumanis un Nitišs izcīna uzvaras, J.Baumanis aizcīnās līdz pusfinālam

Go4speed 15.04.2018 - 16:02 A.Baumanis un Nitišs izcīna uzvaras, J.Baumanis aizcīnās līdz pusfinālam
Jānis Baumanis. Foto: Baumanis Motorsport Photography

Svētdien Spānijā, Barselonas trasē, tika aizvadīta FIA pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta 2018. gada sezonas pirmā posma otrā diena. Jau ziņojām, ka pirmā diena lieliska bija latviešu braucējiem - pasaules RX Supercar klasē Jānis Baumanis bija sestais, Reinis Nitišs Eiropas RX Supercar klasē ieņēma trešo vietu, bet Artis Baumanis bija Eiropas RX 1600 klases līderis.

Ja pirmajā dienā lija lietus, tad otrajā dienā laiks bija sauss.

Pasaules RX ieskaite
Trešajā kvalifikācijā ātrākais bija Peters Solbergs, bet Jānis ieņēma sesto vietu. Jāatzīmē, ka pēc lieliska starta Jāni pirmajā līkumā diezgan ilgi stūma franču braucējs Džeroms Grožē-Janīns. Vēlāk sportists par šo gadījumu saņēma piecu sekunžu sodu. Ceturtajā kvalifikācijā ātrākais bija Timijs Hansens, kuram sekoja abi VW braucēji – Peters Solbergs un Johans Kristofersons. 11.vietu izcīnīja Baumanis.

Pēc četrām kvalifikācijas kārtām pirmo vietu izcīnīja Peters Solbergs (190), kuram sekoja Timijs Hansens (166) un Johans Kristofersons (163). Astotā vieta Jānim Baumanim (143), kas nozīmēja to, ka mūsu sportists iekļūst pusfinālā. 13.vietā palika Sebastjans Lēbs, kurš tādējādi neiekļuva pusfinālā.

Pusfinālā Jānim pretim stājās Timijs Hansens, Matiass Ekstroms, Niklas Gronholms, Grožē-Janīns un Kevins Hansens.

Pirmajā pusfinālā labs starts no otrās starta rindas padevās Bakerudam, kurš pēc pirmā līkuma ierindojās aiz Solberga, kamēr Kristofersons atkrita uz trešo vietu. Turpinājumā Bakeruds nedaudz atpalika no Solberga, kamēr ātrais Kristofersons nespēja tikt garām Bakerudam. Priekšpēdējā aplī Kristofersons devās džokerī, bet Bakerūds to darīja pēdējā aplī. Beigās ātrāks bija Kristofersons, kurš atguva otro vietu, piekāpjoties vien Solbergam.

Otrais pusfināls, kurā startēja Baumanis, bija spriedzes bagāts. Pēc starta pirmajā līkumā notika grūstīšanās un nelielas sadursmes, kā rezultātā uz brīdi Jānis bija piektais. Taču jau nākamajā līkumā Baumanis veica lielisku manevru un apdzina divus braucējus, nonākot trešajā vietā. Pēc džokera apļa Jānis bija piektais, taču tad no trases izbrauca lielisku ātrumu demonstrējošais Grožē-Janīns, kas Jānim ļāva pakāpties uz ceturto vietu, kamēr cieši viņam sekoja Lēbs. Tobrīd pārliecinošs līderis bija Timijs Hansens, taču pēdējā aplī viņa auto palika ļoti lēns. To izmantoja vairāki braucēji, kur centās apdzīt zviedru braucēju, taču tad notika sadursmes un kārtējās grūstīšanās, kas diemžēl šoreiz par sliktu nospēlēja Jānim, kurš tomēr palika ceturtais, kas liedza mūsu sportistam iekļūt finālā. Pirmais otrajā pusfinālā bija Matiass Ekstroms, otrais Lēbs, bet trešais – Niklas Gronholms. Jāatzīmē, ka Lēbs sākotnēji nebija kvalificējies pusfinālam, taču komanda nolēma, ka Kevina Hansena vietā pusfinālā startēs Lēbs, kurš cīnās par komandas punktiem, kamēr Kevins Hansens šogad par komandas punktiem necīnās.

Finālā neveiksmīgs starts padevās Solbergam, kurš ieskrēja riepās. Tikmēr vadībā turējās Ekstroms, kuram sekoja Kristofersons. Pēdējā aplī pēc džokera izvērtās sīva cīņa starp Ekstromu un Kristofersonu, kur beigās par mata tiesu uzvaru nosargāja Ekstroms. Otrais Kristofersons, bet trešais Lēbs. Baumanim pirmajā posmā astotā vieta.

Eiropas RX ieskaite, Supercar
Trešajā un ceturtajā kvalifikācijā pārliecinoši ātrākais bija Reinis Nitišs, kurš tādējādi arī izcīnīja uzvaru kvalifikācijā, sakrājot 183 punktus. 178 punkti un otrā vieta pagājušā gada Eiropas RX Supercar čempionam Antonam Marklundam, bet 162 punkti – Ulrikam Linemanam. Arī savā pusfināla braucienā Reinis bija ātrākais, tādējādi izcīnot uzvaru, kas viņam deva iespēju finālā startēt no pirmās starta rindas.

Finālā Reinis izcēla startu un, aizvadot pārliecinošu braucienu, izcīnīja pirmo uzvaru Eiropas RX Supercar klasē. Reinis kopā nopelnīja maksimālo punktu skaitu - 30.

Eiropas RX ieskaite, Super 1600
Ceturtajā kvalifikācijas kārtā Artim Baumanim bija ceturtā vieta, taču, neskatoties uz to, tieši mūsu sportists bija veiksmīgākais pēc četrām kvalifikācijas kārtām, izcīnot pirmo vietu (174). Otrais palika Gergelijs Martons (158), bet trešais – Maksimiljāns Eveno (146). Pusfinālā Artis demonstrēja lielisku ātrumu, izcīnot pārliecinošu uzvaru, kas ļāva iekļūt finālā. Finālā cīņa bija nedaudz sīvāka, taču Artis spēja izcīnīt uzvaru. Šī mūsu sportistam bija otrā uzvara Eiropas RX Super 1600 klasē. Artis, tāpat kā Reinis, izcīnīja maksimālo punktu skaitu.