Go4speed 04.02.2018 - 18:07 Vasīlijs Grjazins un Olivers Solbergs izcīna 4.vietas ziemas rallijkrosa sacensībās

Aizvadītajās brīvdienās Zviedrijā norisinājās ''RX Academy On Ice'' un ''RallyX on Ice'' sacensības.

Pirmajā ''RX Academy On Ice'' posmā pirmo uzvaru rallijkrosā izcīnīja norvēģis Simons Vago Siversens, kuram no otrās starta rindas padevās labs starts, tādējādi apdzenot Jesi Kallio un Oliveru Benetu. Otro vietu izcīnīja bijušais Global Rallycross čempions Joni Vīmans, kurš finālu sāka no trešās starta rindas. Trešo vietu izcīnīja Kallio.

Uzvarējis pirmajā un trešajā kvalifikācijā, pusfinālā iekļuva Olivers Solbergs. Tajā norvēģis izcīnīja trešo vietu, kas ļāva iekļūt finālā. Diemžēl finālā Solbergam neizdevās starts, tāpēc sportists, kurš trasē devās ar ''Renault Clio RS RX'' automašīnu, uzreiz devās džokerī. Pēc nelielas sadursmes ar Maratu Kņazevu, Solbergs atkrita uz sesto vietu, taču vēlāk sportists aizcīnījās līdz ceturtajai vietai.

Olivers Solbergs

Kopvērtējumā pēc pirmā posma (vēl atlikuši trīs posmi) Solbergsir otrais, trīs punktus zaudējot Vīmanam.

''RallyX on Ice'' sacensībās ''Supercar Lites'' finālā lielisku sniegumu demonstrēja Olivers Eriksons, kurš izcīnīja pārliecinošu uzvaru. 12 sekundes viņam zaudēja Vasīlijs Grjazins, kuram ceturtā vieta. Kā atzina Grjazins, tad viņš uzvarēja divos kvalifikācijas braucienos un pusfinālu, taču finālā pēc spēcīga trieciena ar konkurentu sportists sabojāja savu auto, kas finišā deva tikai ceturto vietu.

''Speedcar Xtreme'' klasē (150 Zs jaudīgi kroskarti) uzvarēja Fins Eriks Lobergs, kuram 16 sekundes zaudēja Pasaules RX dalībnieks Kevins Hansens, bet 21,9 sekundes atpalika vēl viens Pasaules RX dalībnieks Niklas Gronholms. Timijs Hansens bija spiests izstāties pusfinālā, ieskrienot kupenā.