Go4speed 26.09.2017 - 15:39 Lapiņš RX Academy noslēdz 5.vietā, krievu braucējs pēdējā posmā smagi avarē (VIDEO)

Aizvadītajās brīvdienās Latvijas rallijkrosa braucējs Mārtiņš Lapiņš Somijā noslēdzis RX Academy pirmo sezonu. Atgādināsim, ka šī seriāla dalībnieki cīnījās par vērtīgu galveno balvu - iespēju aizvadīt pilnībā apmaksātu 2018. gada FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta sezonu Super1600 klasē vai gūt būtisku finansiālu palīdzību dalībai RX2 klases kausa izcīņā (RX Lites mašīnas).

Sezonas pēdējā posmā Lapiņš pēc trīs kvalifikācijām astoņu sportistu konkurencē ierindojās piektajā vietā. Pirmajā pusfinālā Lapiņš četru braucēju pulkā ieņēma otro vietu, kas ļāva iekļūt finālā. Finālā uz starta izgāja seši braucēji. Uzvaru posmā svinēja Kalle Markanens, kuram 0,4 sekundes zaudēja Jese Kallio. Mārtiņam finālā piektā vieta, līderiem zaudējot nepilnas sešas sekundes.

Sezonas kopvērtējumā piecu posmu ietvaros par čempionu kļuva 17 gadus vecais Jese Kallio, kuram par pieciem punktiem izdevās apsteigt Markanenu. ''Fantastiskas sajūtas šādi noslēgt sezonu. Pēc sezonas otrā un trešā posma sāku domāt par čempiona titulu. Šobrīd nevaru iztēloties nākamgad braukt Pasaules rallijkrosa čempionātā. Tas ir satriecoši laimēt šādu balvu,” tā Jese Kallio.

Lapiņam sezonas kopvērtējumā piektā vieta. Pavisam kopā punktus izcīnīja 15 sportisti. Labākais posms Mārtiņam bija pirmais, kur tika izcīnīta otrā vieta.

Jāatzīmē, ka noslēdzošajā posmā otrajā kvalifikācijā iespaidīgu avāriju piedzīvoja krievu braucējs Marats Kņazevs.