Mārtiņš Jankovskis 17.09.2017 - 14:24 Spīķis Super 1600 klasē izcīna piekto vietu, A.Baumanis finālā neiziet uz starta
Juris Spīķis. Foto: Neste World RX of Latvia

Svētdien tika aizvadīta izšķirošā desmitā Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma ''Neste World RX of Latvia'' diena. Rīts sākās ar brīvajiem treniņiem, kur katram dalībniekam bija jāveic pa diviem apļiem.

Super 1600 klasē ceturtajā kvalifikācijā Edijs Ošs pēdējā aplī, būdams līderis, neiebrauca džokerī. Nākamajā braucienā Mārtiņš Lapiņš finišēja otrais, bet Juris Spīķis sīvā cīņā palika ceturtais. Priekšpēdējā braucienā Arnis Odiņš aizraujošā braucienā palika ceturtais, bet Artis Baumanis fantastiskā cīņā izrāva otro vietu.

Pēc kvalifikācijas braucieniem noskaidrojās, ka pusfinālā iekļūst trīs latviešu braucēji - Artis Baumanis (7.v.), Arnis Odiņš (9.v.) un Juris Spīķis (11.v.). Izloze lēma, ka visi trīs latviešu braucēji startēs pirmajā pusfinālā.

Pirmajā pusfinālā Artis izcīnīja otro vietu. Kā atzina pilots, tad pēdējā aplī viņa automašīnai iestrēga gāzes pedālis, kas liedza pacīnīties par pirmo vietu. Lai arī sākotnēji finālā bija iekļuvis tikai Artis, jo Juris palika ceturtais, vēlāk noskaidrojās, ka Timurs Šigabudinovs par neveiktu džokeri paliek pēdējais, kas finālā ļāva iekļūt Jurim.

Diemžēl finālā Artis uz starta neizgāja. Kā vēlāk atzina sportists, tad defekts tika novērsts, taču, kamēr sportists tika līdz startam, fināls bija sācies... Artim esot pietrūkusi nepilna minūte. Kā ziņo komanda, tad viss tika izdarīts un defekts novērsts, taču tiesneši neiedeva prasītās piecas minūtes...

Finālā uzvaru izcīnīja Arta sīvākais konkurets Kristians Zabo. Otrais lietuvietis Rokas Bačuska, bet trešais - Jusi-Peteri Lepihalme. Juris par pāragru startu bija spiests džokerī doties divas reizes, kas beigās finišā deva augsto piekto vietu!