J.Baumanis liek faniem gavilēt, Nitišs septītais pēc pirmās dienas

Go4speed 16.09.2017 - 14:23 J.Baumanis liek faniem gavilēt, Nitišs septītais pēc pirmās dienas

Sestdien, 16. septembrī, Biķernieku trasē ar pirmajiem kvalifikācijas braucieniem startēja desmitais Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms ''Neste World RX of Latvia''.

Ja piektdien lija un trase bija slapja, tad sestdien sacīkstes sākās saulainos un sausos laikapstākļos. No rīta sportisti aizvadīja treniņus, kur daži sportisti pamanījās taranēt riepu nožogojumus. Viens no viņiem bija Jāņa Baumaņa komandas biedrs Timurs Timerzjanovs, kurš pēc sadursmes ar trases norobežojuma sienu devās malā.

Supercar klasē ātrākais treniņos bija Matiass Ekstroms. Piektais bija Reinis Nitišs (+0,406), bet Jānis Baumanis ierindojās 15.vietā (+1,462).

Supercar klasē pēc pirmā kvalifikācijas brauciena pirmajās divās vietās ierindojās abi VW braucēji - līderis Kristofersons un Solbergs otrais. Nitišs pēc laba brauciena pirmajā kvalifikācijā ierindojās astotajā vietā, bet Baumanis, kurš savā braucienā palika ceturtais, ierindojās 13.vietā.

Pirms otrā brauciena sākās pamatīgas lietusgāzes un braucēji otrajā kvalifikācijā devās pilnīgi slapjā trasē, kas ieviesa savas korekcijas. Jānis Baumanis ielīksmoja fanus, jau startā izcīnot pirmo pozīciju un spējot noturēt to līdz par beigām, kad finiša taisnē tikai mata tiesu bija pārāks par Gronholmu un Bloku. Pēc pirmās dienas Baumanim desmitā vieta.

Lielisks brauciens izdevās arī Nitišam, startā izcīnīta otrā vieta, kuru pēcāk pazaudē Bakerudam. Lai gan finišā tikai trešais, kopvērtējumā tika uzrādīts 7. ātrākais laiks un pēc pirmās dienas arī 7. pozīcija pēc diviem kvalifikācijas braucieniem.

Atlikušie divi kvalifikācijas braucieni SuperCar klasei tiks aizvadīti svētdien, 17. septembrī.

Nedaudz pārsteidzoši pēc pirmās dienas kopvērtējuma vadībā ierindojies Topi Heikinens. Kristofersons otrajā braucienā finišēja tikai 4. vietā un ir otrais. Neveiksme arī Peteram Solbergam, kurš otrajā braucienā nolauza kreiso aizmugurējo riteni.