Go4speed 03.09.2017 - 16:13 Francijas RX posmā Baumanis un Nitišs cīņu noslēdz pusfinālā, Artim Baumanim 6.vieta

Svētdien tika aizvadīta FIA pasaules rallijkrosa čempionāta Francijas RX posma otrā diena. Kā jau tas tika prognozēts, svētdien lija, tāpēc trase bija slapja un dubļaina. Supercar klasē trešajā kvalifikācijā Jānis Baumanis bija astotais, bet Reinis Nitišs 13. vietā. Pirms izšķirošās kvalifikācijas Jānis bija devītajā, Reinis - 12. vietā. Kā atzina Andris Baumanis, tad Jānim, kurš brauca pa pamatīgu lietu, starts izdevās labs, taču nedaudz nepaveicās ar Džokeri, jo pēc sākotnējās komandas braukt Džokerī pamainījās cīņas apstākļi, un Jānis nepaspēja dabūt kādu pozīciju augstāk.

Ceturtajā kvalifikācijā Nitišs bija devītais, bet Baumanis - 12. vietā, kas abiem braucējiem ļāva iekļūt pusfinālā. Jānis pēc četrām kvalifikācijas kārtām ieņēma desmito vietu, bet Nitišs bija 12. vietā. Kā vēlāk noskaidrojās, tad abiem latviešu sportistiem bija jāstartē otrajā pusfinālā.

Arī pusfināli tika aizvadīti lietainos apstākļos, tādējādi sportistiem bija jācīnās ar slideno trasi. Pirmajā pusfinālā lielisks starts no pēdējās starta rindas padevās Topi Heikinenam, kurš jau pirmajā līkumā nonāca otrajā vietā, taču tobrīd pa viņa mašīnas aizmuguri nedaudz uzsita Kens Bloks, kā rezultātā Heikinens saslīdēja un nedaudz izbrauca ārpus trases, atkrītot uz pašām beigām. Tikmēr ātrs bija Johans Kristofersons, kurš arī izcīnīja uzvaru. Ilgu laiku otrais bija Matiass Ekstromss, taču pēc džokera apļa viņš zaudēja pozīciju Peteram Solbergam, tādējādi paliekot trešais.

Otrajā pusfinālā no pēdējās starta rindas startēja abi latviešu braucēji. Diemžēl arī šoreiz starts Jānim nebija tas labākais, kā rezultātā viņš turējās sestajā vietā. Tikmēr Nitišs cīnījās par ceturto un piekto pozīciju, taču drīz vien beidza strādāt Nitiša automašīnas logu tīrītāji, kā rezultātā redzamība bija tuvu nullei un Reinis strauji zaudēja ātrumu. Finišā uzvaru izrāva Timijs Hansens, kuram izdevās apsteigt Sebastjanu Lēbu. Trešais Andreass Bakeruds, bet ceturtais – Baumanis. Līdz ar to šajā posmā abi latvieši braucēji nespēja iekļūt finālā.

Finālā ceturto uzvaru pēc kārtas (piekto šosezon) izcīnīja Kristofersons. Otrais palika Lēbs, bet trešais - Ekstroms. Neveiksmīgs brauciens Solbergam. Vispirms sportistam neizdevās starts, kā rezultātā viņš atkrita uz sesto vietu, bet vēlāk sportists pārsita riteni.

6. Timmy HANSEN  02:07.558

Super 1600 klasē Artis Baumanis pēc pirmās dienas trim kvalifikācijas kārtām bija piektais. Ceturtajā kvalifikācijas kārtā Artim septītā vieta, kas kopvērtējumā pēc četrām kvalifikācijas kārtām deva sesto vietu. Pusfinālā Artim izdevās izcīnīt trešo vietu, kas mūsu sportistam ļāva iekļūt finālā. Tikmēr Super 1600 klases braucējs, soms Jusi-Peteri Lepihalme, kurš pirms šī posma kopvērtējumā līderim Artim zaudēja deviņus punktus, kvalifikācijā ieņēma devīto vietu, bet pusfinālā palika piektais, tādējādi neiekļūstot finālā.

Diemžēl finālā Artim Baumanim neveiksme, jo pilots sagriezās, kā rezultātā finišā sestā vieta. Uzvaru izcīnīja Žābo, aiz sevis atstājot Maksimilijānu Eveno un Rokasu Baciušku.

6. Artis BAUMANIS  04:37.806

Tikmēr RX2 klasē trešo vietu izcīnīja Vasīlijs Grjazins, kurš pirmo reizi šosezon kāpa uz goda pjedestāla.