J.Baumanis un Nitišs cīnās par vietu pusfinālā, Artis Baumanis piektais

Go4speed 02.09.2017 - 18:44 J.Baumanis un Nitišs cīnās par vietu pusfinālā, Artis Baumanis piektais

Aizvadīta pirmā FIA pasaules rallijkrosa čempionāta Francijas RX posma diena. Supercar klasē sportistiem bija jāveic divi kvalifikācijas braucieni. Pirmajā kvalifikācijas braucienā Nitišs bija astotais, bet Baumanis 17.vietā. ''Sākumā cīnījos ar saķeres trūkumu, bet pielāgoju braukšanas stilu un izbaudīju cīņu ar Bakerūdu - sānu pie sāna, riteni pie riteņa. Viņš piebakstīja man aizmugurē, un arī pēdējā līkumā es viņam atgādināju, ka nekur viņš nav aizmucis. Tiešām laba cīņa,” tā pēc brauciena teica Reinis. Tikmēr Jānim Baumanim pirmajā braucienā nepadevās starts, kā rezultātā tikai 17.vieta.

Taču otrajā kvalifikācijā Baumanim padevās labs brauciens, kur tika izcīnīta piektā vieta. Kā portālam pastāstīja sportista tēvs Andris Baumanis, tad starts esot bijis nervozs, jo divi braucēji uztaisīja falšstartu. Pēc tam Jānim esot padevies puslīdz labs starts, kur drīz vien mūsu sportists nonāca brauciena vadībā, kas viņam ļāva aizvadīt ātru un tīru braucienu. Tikmēr Reinis savā iebraucienā palika ceturtais, kas otrajā kvalifikācijā deva 14.vietu.

Līdz ar to pēc divām kvalifikācijas kārtām līderis ir Sebastjans Lēbs. Baumanis ir devītais, bet Nitišs – 11. Abiem sportistiem ir pa 66 punktiem.

Super 1600 klasē Artis pirmajā kvalifikācijas kārtā pēc ne tika laba starta izcīnīja ceturto vietu. Kā stāsta Andris Baumanis, tad sportists pēc inženiera ieteikuma esot startējis ar augstākiem apgriezieniem, kā rezultātā startā sanāca izspolēt. Otrajā braucienā Artim desmitā vieta, bet trešajā kvalifikācijā Artis uzvarēja savā braucienā un izcīnīja ceturto vietu trešajā kvalifikācijas kārtā. Pēc pirmās dienas līderis ir Kristiāns Zābo, kurš uzvarēja visos trijos braucienos. Artis pēc pirmās dienas ir piektais.

RX2 klasē pēc trim kvalifikācijas kārtām piektais ir Vasīlijs Grjazins.