A.Baumanim finālā kūlenis, Nitišs un J.Baumanis paliek ārpus pusfināla

Go4speed 14.05.2017 - 16:52 A.Baumanim finālā kūlenis, Nitišs un J.Baumanis paliek ārpus pusfināla

Beļģijas pilsētā Metē noslēdzies Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa un Eiropas rallijkrosa čempionāti, kurā uz starta stājās četri Latvijas sportisti.

Pēc pirmās dienas divām kvalifikācijas kārtām Reinis Nitišs bija 12.vietā, bet Jānis Baumanis – 19.pozīcijā. Trešajā kvalifikācijā Baumanis bija desmitais, bet Reinis dēļ mīkstas riepas finišēja 18.vietā. Ceturtajā braucienā Reinis palika 11.vietā, bet Jānis – 13.vietā. Kopvērtējumā pirmās divas vietas ieņēma VW piloti – pirmais palika Johans Kristofersons, bet otrais – Peters Solbergs. Diemžēl Reinis palika 13.vietā, bet Jānis – 16.pozīcijā, kas liedza mūsu braucējiem iekļūt pusfinālā.

Finālā aizraujošā cīņā uzvaru pēdējā līkumā izrāva Johans Kristofersons, kurš par 0,924 sekundēm apdzina Timiju Hansenu, kuram pēdējā aplī bija caura riepa un kurš tādējādi pazaudēja pirmo vietu. Trešais finišēja Peters Solbergs, kurš zaudēja 0,935 sekundes.

Super 1600 klasē pirmajā pusfinālā uzvaru izcīnīja Artis Baumanis, bet Spīķis saņēma melno karogu un palika bez punktiem. Diemžēl finālā Artis trešajā aplī apmeta kūleni un izstājās. Tikmēr lieliska sacīkstes mūsu kaimiņiem – uzvaru izcīnīja lietuvietis Kaspars Navickas, bet otrais palika igaunis Janno Ligurs.

RX2 klasē kvalifikācijā trešo vietu izcīnīja Vasīlijs Grjazins, taču pusfinālā krievu braucējs sagriezās un palika pēdējā vietā, kas liedza iekļūt finālā.