Pēc Barselonas RX pirmās dienas Baumanis un Nitišs finišē Top 10

Mārtiņš Jankovskis 01.04.2017 - 16:49 Pēc Barselonas RX pirmās dienas Baumanis un Nitišs finišē Top 10

Sestdien ar pirmajām divām kvalifikācijas kārtām sākās Pasaules rallijkrosa čempionāta jaunā sezona. Vispirms no rīta tika aizvadīti brīvie treniņi, kuros no sākuma trase bija slapja.

Ātrākais treniņos bija ''PSRX Volkswagen Sweden'' komandas pilots Johans Kristofersons, kuram 0,3 sekundes zaudēja Timijs Hansens. 13.vietā ierindojās Reinis Nitišs, kurš, nobraucis 14 apļus, uzvarētājam zaudēja pusotru sekundi. Jānis Baumanis finišēja 16.vietā.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā Reinis startēja pirmajā braucienā, kur trīs braucēju konkurencē Nitišam izdevās uzvarēt. Diemžēl ar katru nākamo braucienu trase kļuva arvien sausāka un krietni ātrāka, kas nozīmēja to, ka Reiņa rezultāts pirmajā kārtā nebūs gana labs. Pēdējā pirmās kvalifikācijas kārtā ļoti spēcīgā konkurencē trasē devās Jānis Baumanis. Ātrākais šajā braucienā bija Kens Bloks, kuram izdevās aiz sevis noturēt Peteru Solbergu. Jānis finišēja ceturtajā vietā.

Līdz ar to pirmajā kvalifikācijas kārtā ātrākais bija Kristofersons, kuram 1,2 sekundes zaudēja Kens Bloks, bet divas sekundes zviedru pilotam zaudēja viņa komandas biedrs Peters Solbergs. Jānis pirmajā kārtā bija septītais, bet Reinis – 17.vietā.

''Jānim ar Supercar pēdējais reālais brauciens bija pagājušā gada pēdējā posmā Argentīnā. Tāpēc prieks, ka jau ar pirmo braucienu Jānis spēj cīnīties un pat būt ātrāks par dažu labu favorītu. Jāatzīmē gan, ka trase pēc spēcīga lietus treniņos bija ļoti slapja un žuva ar katru braucienu, kas Jānim, startējot pēdējā braucienā, protams, palīdzēja. Taču fakts, ka mina uz papēžiem Bakerūdam un bija ātrāks par Hansenu, ir ļoti pozitīvs,” portālā autocross.lv citēts Andris Baumanis.

''Savu braucienu veicu, cik labi vien spēju. Tomēr īslaicīgais lietus un žūstošā trase šoreiz nebija mani sabiedrotie,” tā Nitišs.

Otrajā kvalifikācijas kārtā Reinis atkal bija ātrākais braucējs savā braucienā, kur sportists par septiņām sekundēm bija ātrāks par Kristofersona laiku pirmajā kvalifikācijā. Tikmēr trešajā braucienā ātrākais bija Sebastjans Lēbs, kuram 3,1 sekundi zaudēja Hansens, bet sešas sekundes atpalika Baumanis. Pēdējā stiprākajā braucienā ātrākais bija Ekstroms, kurš aiz sevis atstāja Kristofersonu un Solbergu, kamēr Bakerūds apstājās jau pirmajā aplī. Jāatzīmē, ka Reinis šajā kārtā Ekstromu apsteidza par 35 sekundēm, taču tam bija savs izskaidrojums, jo uz otrās kvalifikācijas kārtas beigām sāka līt.

Līdz ar to otrajā kvalifikācijas kārtā ātrākais Topi Heikinens, kuram sekoja Timo Šeiders un Reinis Nitišs. Jānim 11.vieta.

Pēc pirmās dienas divām kārtām līderis ir Heikinens (80), kuram seko Šeiders (77) un Kristofersons (77). Astotais ir Baumanis (70), bet Nitišs – desmitajā vietā (69). Taču jāatzīmē, ka rezultāti ir ļoti blīvi, jo ceturto vietu no 12.vietas šķir tikai četri punkti. Neveiksmīga šī diena Baumaņa komandas biedram Timuram Timerzjanovam, kurš otrajā braucienā nepaspēja uz startu. Tiek ziņots, ka mašīnai tika nomainīts akumulators, bet visas restarta procedūras kopā nav ļāvušas laicīgi iedarbināt auto.

Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klasē pirmās divas vietas ieņem pagājušā gada Pasaules RX dalībnieki Robins Larsons (95) un Antons Marklunds (89).

Svētdien tiks aizvadītas atlikušās divas kvalifikācijas kārtas, pēc kurām sekos pusfināli un fināls.