Go4speed 23.08.2016 - 09:22 Latvijas Rallijkrosa kausa 3.posmā Biržos sīvas cīņas, Nitišam otrā vieta 'Lada RX' klasē
Trīs ātrākie Lada RX braucēji. Foto: Jānis Lācis

Aizvadītajās brīvdienās Salas novada Biržos, trasē “Baroni”, tika aizvadīts Latvijas Rallijkrosa kausa 3.posms. Sacensības norisinājās trīs klasēs – ''LADA RX'', kur uzvaras laurus plūca jēkabpilietis Ivars Joelis; ''Super 1600'', kur uz pjedestāla pirmās vietas redzējām Reini Safonovu un ''Touring 2000'', kur labākais bija Juris Spīķis.

Reinis Safonovs. Foto: Jānis Lācis

Super 1600 klasē piecu dalībnieku konkurencē uzvaru guva Reinis Safonovs, aiz sevis atstājot Ediju Ošu un Elisu Dukaļski. Aiz pjedestāla palika Kajus Samsons un Viktors Ellers. Touring 2000 klasē desmit sportistu konkurencē Spīķis sasniedza uzvaru visos braucienos, arī pusfinālā un, attiecīgi, finālā. Uz pjedestāla kāpa arī lietuvietis Vitauts Samsons un Jānis Ikers, kuri katrs savā pusfinālā bija otrajā vietā. Vietas finālā desmit dalībnieku konkurencē sasniedza arī Mārtiņš Lapiņš, Artūrs Pumpurs un Kristaps Grunte, kurš savu pusfinālu uzvarēja.

LADA RX klasē 24 dalībnieku konkurencē uzvaru guva Ivars Joelis, kurš par 1,37 sekundēm apsteidza FIA pasaules rallijkrosa dalībnieku Reini Nitišu un Valteru Liepiņu. Nitišs uzvarēja gan kvalifikācijas summā, gan savā pusfinālā, tomēr finālbraucienā otra pusfināla uzvarētājs Joelis tika novadniekam priekšā. Liepiņš veica lielisku izrāvienu izšķirošajā brīdī, pēc kvalifikācijas esot tikai astotais, bet pusfinālā sasniedzot otro vietu, ko izdevās pārvērst par pjedestālu finālā. Finālbraucienā nākamās pozīcijas guva Ivo Traubergs, Jānis Bergs un Ronalds Baldiņš.

Šajā klasē startēja arī Haralds Šlēgelmilhs un viņa komandas biedrs, viesis no Gruzijas – Šota Abkhazava, taču viņi finālbraucienos neiekļuva. Abkhazava kvalifikācijā ieņēma 15.vietu, bet Haralds palika 18.vietā.