Go4speed 18.07.2016 - 10:21 Trīs latviešu sportisti uz goda pjedestāla NEZ rallijkrosa pirmajā posmā '333' trasē

Aizvadītajā nedēļas nogalē sporta kompleksā '333' noslēdzies NEZ rallijkrosa čempionāta pirmais posms, kurā uz starta stājās 36 sportisti no 7 valstīm. Nedēļas nogales ietvaros '333' trasē tika aizvadīts arī Latvijas rallijkrosa kausa 1. posms un folkreisa Vasaras kausa 4. posms.

Latvijas sportisti izcīnījuši trīs godalgotas vietas NEZ rallijkrosa pirmajā posmā. NEZ Super 1600 klasē otrajā vietā ierindojās Arnis Odiņš, bet trešajā Eliss Dukaļskis. Savukārt NEZ Open klasē trešā vieta Edmundam Ērglim.

NEZ Super 1600 klasē Odiņš aizvadīja sīvu cīņu ar igauni Andre Kurgu, izcīnot otro vietu, kas viņa rallijkrosa debijā ir atzīstams panākums. Trešo vietu šajā klasē, sasniedzot augstāko rezultātu karjerā, izcīnīja Eliss Dukaļskis. Reinis Safonovs smagā cīņā ierindojās piektais. Edijs Ošs izstājās pirmajā kvalifikācijas kārtā ar motora defektu.

NEZ Open klasē Edmunda Ērgļa debija rallijkrosā sākās sarežģīti un ar tehnikas problēmām, jo sestdien jau treniņos tika piedzīvots reduktora lūzums. Taču komanda tika ar problēmām galā, finālā izcīnot trešo vietu, zaudējot vienīgi klasē neuzvaramajam norvēģim Olam Froshaugam un somam Raimo Kautio. Tiesa, Froshaugs sestdien parūpējās par pārsteigumu, pirmajā kvalifikācijā apmetot kūleni. Taču pat šādā braucienā viņš guva uzvaru. Aiz goda pjedestāla ierindojās vēl divi latviešu sportisti Mārtiņš Lapiņš un Kristaps Grunte.

NEZ 2000 klases uzvarētājs Kristians Sandmo. Foto: fotovaldas.com

NEZ 2000 klasē uzvaru izcīnīja čempions norvēģis Kristians Sandmo, aiz sevis atstājot dāni Denisu Kristensenu un somu "Crazy Mike". Latvijas braucēji draudzīgi sapulcējās Top-3 braucējiem: sākot no ceturtās vietas rezultāti sekojošo - Raimonds Mūrnieks, Jānis Ikers, Ritvars Zobens, Artūrs Pumpurs, Viesturs Tilgass un Māris Druva. Motora problēmas bija gan Jurim, gan Mārtiņam Spīķiem, tehnika pievīla arī Edgaru Kokorišu un Rimantu Freimani.

Arnis Odiņš izcīnīja 2. vietu NEZ 1600 klasē. Foto: Rihards Baumanis

Bez Latvijas braucējiem notika cīņas NEZ SuperCars klasē. Uzvaru cīņā ar baltkrievu Vadzimu Kiškurnu guva igaunis Andri Ouns. Kiškurna piedzīvoja tehnikas problēmas, bet uz pjedestāla tika norvēģis Frode Ālbergs un soms Tēmu Patsi, kurš nedēļas nogales sākumā sevi pieteica ar ātrāko brauciena laiku.

Komandu ieskaitē trijniekā Norvēģija, Somija un Latvija. Uz starta stājās astoņu valstu sportisti.

NEZ posma ietvaros norisinājās arī Latvijas rallijkrosa kausa ieskaite, kurā rezultāti sekojoši: Super 1600 klasē uzvara Arnim Odiņam, seko Eliss Dukaļskis un Reinis Safonovs. TouringCar klasē uzvara Raimondam Mūrniekam, seko Jānis Ikers un Ritvars Zobens. LADA RX klasē Valters Liepiņš pārspēja Ivaru Joeli un Ivo Traubergu.

LAF Folkreisa Vasaras kausa ceturtajā posmā 47 dalībnieku konkurencē uzvaru izcīnīja Jānis Orbidāns, aiz sevis atstājot Emīlu Baltaiskalnu un pirmo pjedestālu sasniegušo Dāvi Emīlu Ūdri.

Nākamais NEZ rallijkrosa un Latvijas rallijkrosa kausa posms šajā nedēļas nogalē Biķerniekos. Savukārt nākamā folkreisa cīņa pēc divām nedēļām Vecpils autotrasē.