Pēc Beļģijas rallijkrosa pirmās dienas Baumanis un Nitišs finišē Top 10

Mārtiņš Jankovskis 14.05.2016 - 17:16 Pēc Beļģijas rallijkrosa pirmās dienas Baumanis un Nitišs finišē Top 10

Sestdien Metē, Beļģijā, tika dots starts FIA pasaules rallijkrosa čempionāta trešajam posmam, kurā pasaules rallijkrosa ieskaitē Supercar klasē uz starta izgāja 19 braucēji.

Vispirms tika aizvadīti brīvie treniņi. Tajos ātrāko laiku uzrādīja Johans Kristofersons, kuram tikai 0,028 sekundes zaudēja Matias Ekstroms. Trešais ātrākais bija Sebastjans Lēbs. Jānis Baumanis treniņos ieņēma ceturto vietu, bet Reinis Nitišs palika 13.pozīcijā. Jāatzīmē, ka pirmie 14 braucēji iebrauca vienas sekundes robežās.

Pirmajā braucienā pirmo uzvaru kādā no kvalifikācijām izcīnīja Lēbs, kurš par 0,020 sekundēm apsteidza Ekstromu. Jānis pirmajā kvalifikācijā ieņēma astoto vietu, bet Reinis bija desmitais. ''Mazs sarežģījums startā, jo auto gandrīz noslāpa. Tomēr ātri noķēru konkurentus! Ar auto viss kārtībā un varam fokusēties 2. Kvalifikācijai,” pēc pirmās kvalifikācijas teica Nitišs.

Otrajā kvalifikācijas kārtā mūsu braucēji brauca vienā iebraucienā. Finišā Jānis, līderim zaudējot 2,4 sekundes, ieņēma otro vietu, bet Nitišs, kurš braucienu bija spiests sākt no ārmalas, pēc laba starta finišēja ceturtajā vietā. Kopvērtējumā ātrākais otrajā kārtā bija Ekstroms. Baumanis palika sestais, bet Reinis – 12.vietā. ''Startējot no ārmalas un esot brauciena aizmugurē, vairāk cīnījos ar putekļiem kā konkurentiem. Pat kļūdījos un izbraucu ārpus trases,'' tā Nitišs.

Līdz ar to pēc pirmās dienas divām kvalifikācijām Baumanis ir sestajā vietā, bet Reinis – desmitajā. Līderis ir Ekstroms.