Portugāles RX posms latviešu sportistiem beidzas neveiksmīgi, uzvar Solbergs

Mārtiņš Jankovskis 17.04.2016 - 15:36 Portugāles RX posms latviešu sportistiem beidzas neveiksmīgi, uzvar Solbergs
Jānis Baumanis. Foto: Rihards Baumanis

Portugālē aizvadīts pirmais šīs sezonas pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posms, kurā uz starta izgāja trīs latviešu sportisti - Reinis Nitišs un Jānis Baumanis startēja prestižajā SuperCar klasē, bet Artis Baumanis debitēja Super 1600 klasē.

Supercar klase
Pēc pirmās dienas Supercar klasē līderis bija Matiass Ekstroms, kuram tikai trīs punktus zaudēja Johans Kristofersons. Reinis Nitišs bija 11.vietā, bet Jānis Baumanis - 14.vietā.

Otrajā dienā lietus nelija, taču trase vēl bija mitra. Trešajā kvalifikācijas kārtā pārliecinoši ātrākais bija Peters Solbergs. Nitišs un Baumanis startēja otrajā braucienā, kur mūsu sportisti izcīnīja attiecīgi trešo un ceturto vietu. Trešajā kvalifikācijā kopā Reinis bija 15.vietā, bet Jānis – 16. Diemžēl arī izšķirošā kvalifikācijas kārta mūsu braucējiem nebija veiksmīga, kā rezultātā Baumanis izcīnīja 14.vietu, bet Reinis palika 17.vietā.

''Pirms ceturtā brauciena veicām lielas izmaiņas mašīnas regulējumā, un esmu apmierināts ar ceturtajā kvalifikācijā uzrādītājiem apļa laikiem. Lai gan šoreiz nekvalificējos pusfinālam, man ir liels prieks, cik raiti virzāmies uz priekšu ar auto attīstību,’’ tā Nitišs.

Matiass Ekstroms. Foto: EKSRX

Līdz ar to četru kvalifikāciju summā pirmais bija Ekstroms, kuram sekoja Peters Solbergs un Kristofersons. Jānis palika 14.vietā, bet Reinis – 15.pozīcijā, kas nozīmēja to, ka mūsu braucēji neiekļūst pirmā posma pusfinālā.

Pirmajā pusfinālā jau pirmajā līkumā notika sadursme un grūstīšanās starp Timiju Hansenu, Robinu Larsenu un Matiasu Ekstromu, kuri zaudēja dažas sekundes. Tobrīd džokerī devās Lēbs, Kristofersons un Liams Dorans. Turpinājumā Hansens izstājās, kamēr pa priekšu brauca Larsons. Lai arī kā Ekstroms centās apdzīt Larsonu, tas viņam neizdevās, ko lēnām izmantoja pārējie braucēji, kuri pietuvojās abiem līderiem. Pēdējā aplī Larsons un Ekstroms devās džokerī, ko izmantoja Kristofersons un Lēbs, kuri nonāca pirmajās divās vietās. Trešais finišēja Larsons.

Sebastjans Lēbs. Foto: Rihards Baumanis

Otrajā pusfinālā stabilu braucienu veica Peters Solbergs un Tomas Heikinens, kuri finišā ieņēma pirmās divas vietas. Tikmēr dramatiski notikumi risinājās cīņā par trešo vietu. Vispirms Kevins Eriksons apdzina Andreasu Bakerudu, bet nedaudz vēlāk Bakeruds atkaroja trešo vietu. Pēdējā aplī Eriksonam atkal izdevās apdzīt Bakerudu un ierindoties trešajā vietā, kas ļautu startēt finālā, taču divus līkumus pirms finiša bezkompromisa cīņā Bakeruds pēc grūstīšanās pamanījās apdzīt Eriksonu un sasniegt finišu trešajā vietā, kas viņam dos iespēju startēt finālā. Par šādu notikuma pavērsienu neapmierināts bija Eriksons, kurš pēc finiša apzināti taranēja Bakeruda auto.

Peters Solbergs. Foto: Petter Solberg RX

Finālā atkal stabilu braucienu aizvadīja Solbergs, kurš arī izcīnīja uzvaru. Otrais palika Larsons, bet trešais - Heikinens. Jāatzīmē, ka uz trešo vietu pretendēja Kristofersons un Lēbs, taču vēlāk Kristofersons nolauza mašīnas riteni. Tāpat neveiksmīgs brauciens izvērtās Lēbam, kurš tehnisku problēmu dēļ palika piektais.

Super 1600 klase

Lai arī sākotnēji Artis Baumanis pēc pirmās dienas bija septītais, vēlāk tomēr noskaidrojās, ka Ulriks Linnemans ar protesta palīdzību pierādīja, ka Artis sabojājis viņa otro braucienu, kā rezultātā Baumanim otrajā kārtā 0 punkti. Trešajā un ceturtajā kvalifikācijas kārtā Artis bija gana ātrs (3. un 7.vieta), taču ar to bija par maz, lai iekļūtu pusfinālā.

Artis Baumanis. Foto: Rihards Baumanis

Finišā Artim 105 punkti un 17.vieta. Uzreiz aiz pusfināla robežas (13.vieta) palika latviešu TT Motorsport komandas braucējs Jegors Saņins, kurš startē ar ''Lada Kalina''. Tikmēr otrs komandas braucējs finišēja 9.vietā un iekļuva pusfinālā. Pirmajā pusfināla pārī nepārspēts palika Kristians Zabo, bet otrajā pusfināla braucienā pirmais bija Timurs Šigabudinovs, kurš pēc kvalifikācijas bija tikai 10.vietā. Finālā ātrākais bija Linemans, kurš aiz sevis atstāja Mario Barbosu un Šigabudinovu.