Pēc pirmās dubļainās Portugāles RX dienas Nitišs un J.Baumanis ārpus Top 10

Go4speed 16.04.2016 - 18:41 Pēc pirmās dubļainās Portugāles RX dienas Nitišs un J.Baumanis ārpus Top 10
Jānis cīņā ar Reini. Foto: Rihards Baumanis

Sestdien ar kvalifikācijas braucieniem startējusi jaunā pasaules rallijkrosa čempionāta sezona. Vispirms tika aizvadīti treniņi, kas notika slapjā trasē, jo Portugālē lija lietus. Ātrāko rezultātu uzrādīja Kevins Eriksons, kurš šogad startē Reiņa Nitiša bijušajā komandā. Otrais bija Matiass Ekstroms, bet trešais - Andreas Bakeruds, kuram cieši sekoja Sebastjans Lēbs.

Peters Solbergs. Foto: @Petter_Solberg

13.vietā ierindojās Reinis Nitišs, kura auto esot cīnījies ar bērnu slimībām. Kā ziņoja Nitiša komanda, tad vienīgais komandas inženieris bija saslimis un nebija ieradies sacensībās, kas esot bijis ļoti jūtams. Tikmēr 18.vietā ierindojās Jānis Baumanis, kuram arī esot bijušas tehniskas problēmas.

Jānis Baumanis. Foto: Rihards Baumanis

Pēc tam sekoja kvalifikācijas braucieni. Super 1600 klasē Artis Baumanis savā braucienā ierindojās 4.vietā, uzvarētājam zaudējot 19 sekundes. Kopvērtējumā pirmajā kārtā ātrākais bija igaunis Janno Ligurs, kurš par trīs sekundēm apsteidza Glenu Haugu. Ātri bija abi latviešu TT Motorsport komandas braucēji, kuriem attiecīgi sestā un septītā vieta. Artim pirmajā kārtā 18.vieta.

Topi Heikinens. Foto: @EKSRX

Supercar klasē pirmajā kvalifikācijas iebraucienā Lēbs ieņēma 3.vietu. Tikmēr trešajā iebraucienā uz starta izgāja abi mūsu braucēji, kur Reinis Nitišs, startējis no ārmalas, izcīnīja trešo vietu, bet Jānis pēdējā aplī atkrita uz piekto pozīciju. Starp abiem mūsu braucējiem finišēja Peters Solbergs. Ātrākais bija Andreas Bakeruds, kurš pēc pāragra starta veica divus džokera apļus.

Reinis Nitišs. Foto: reinisnitiss.com

Kopvērtējumā ātrākais bija Johans Kristofersons, kurš par sekundi apsteidza Matiasu Ekstromu. Piektais bija Lēbs. Nitišam 10.vieta, bet Baumanim – 13.vieta. Priekšpēdējais bija ASV zvaigzne Kens Bloks. Pavisam kopā pirmajā kārtā uz starta izgāja 20 sportisti.

Otrajā kvalifikācijas kārtā Artis savā braucienā bija otrais, bet kopvērtējumā visā otrajā kārtā Jānis bija augstajā astotajā vietā 32 sportistu konkurencē. Supercar klasē otrajā kārtā Jānis un Reinis savos iebraucienos finišēja ceturtajā vietā, bet kopā otrajā kārtā Jānim 11.vieta, bet Reinim - 12.pozīcija. Ātrākais bija Matiass Ekstroms.

Artis Baumanis. Foto: Rihards Baumanis

Kopvērtējumā pēc divām kvalifikācijas kārtām Supercar klasē līderis ir Ekstroms, kuram tikai trīs punktus zaudē Kristofersons. Nitišs ir 11.vietā, bet Baumanis - 14.vietā. Mūsu braucēju komandas biedri kopvērtējumā ieņem pēdējās divas vietas. Atgādināsim, ka pusfinālā tiek 12 labākie braucēji pēc četrām kārtām.

Lieliska 3.kvalifikācijas kārta padevās Artim, kurš kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu. Pēc pirmās dienas trim kvalifikācijas kārtām Artis Baumanis ir septītais. 14.vietā ir TT Motorsport braucējs Jegors Saņins, kurš startē ar Lada Kalina.