Barselonas RX posmā Baumanim trešā vieta klasē, Nitišs apstājas pusfinālā

Go4speed 20.09.2015 - 16:43 Barselonas RX posmā Baumanim trešā vieta klasē, Nitišs apstājas pusfinālā
Jānis Baumanis. Foto: Rihards Baumanis

Svētdien Spānijā, slavenajā Barselonas trasē, noslēdzās FIA pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta sacensības, kurās startēja arī divi latviešu sportisti – Reinis Nitišs (SuperCar) un Jānis Baumanis (Super 1600). Atgādināsim, ka Reinis pēc pirmās dienas bija piektais, bet Jānis - trešais savā klasē.

SuperCar klase:
Trešajā kvalifikācijas kārtā Reinis palika 17.vietā, bet ceturtajā mūsu sportists ierindojās desmitajā vietā. Tas kopvērtējumā deva septīto vietu, kas Reinim ļāva startēt pusfinālā no otrās starta rindas. Ātrākais kvalifikācijā bija Hansens, kuram Reinis zaudēja 36 punktus. Pirmajā pusfināla braucienā Reinim padevās labs starts, taču turpinājumā nācās zaudēt vairākas pozīcijas un finišā Reinis savā braucienā palika pēdējā vietā, kas nozīmēja to, ka sacensības viņam ir beigušās. Tiek ziņots, ka šoreiz esot bijusi neveiksmīga džokera taktika.

Finālā labs starts padevās Peteram Solbergam, kurš startēja no otrās rindas. Jau pēc pāris līkumiem Solbergam izdevās apsteigt tobrīd pirmajā vietā esošo Timiju Hansenu. Ar katru apli Solbergs atrāvās no konkurentiem, kas beigās norvēģim ļāva izcīnīt uzvaru. Otrais palika Kristofersons, bet trešais – Hansens.

Super 1600 klase
Trešajā kvalifikācijas kārtā Jānis bija trešais, bet noslēdzošajā – sestais, kas kvalifikācijas kopvērtējumā viņam ļāva ieņemt ceturto vietu. Ātrākais kvalifikācijā bija Andreā Duborgs, kuram Jānis zaudēja 24 punktus. Sava pusfinālā Jānis sīvā cīņā izcīnīja uzvaru, kas viņam finālā ļāva startēt no pirmās starta rindas. Finālā Jānim pēc nelaikā veikta džokera apļa trešā vieta, piekāpjoties Duborgam un Kristianam Sabo.

Tikmēr neveiksmīgi šis posms beidzās Baumaņa sīvākajam konkurentam cīņā par Eiropas rallijkrosa čempiontitulu Super 1600 klasē Ulrikam Linemanam, kurš palika bez punktiem. Līdz ar to šobrīd Jāni no čempiontitula šķir tikai pieci punkti.

1. Andréa DUBOURG  05:10.813
2. Krisztián SZABÓ 05:13.300
3. Jānis BAUMANIS  05:14.413
4. Nikita MISYULYA  05:14.681
5. Davide MEDICI  05:15.070
6. Ernestas STAPONKUS  05:17.255