Veiksmīga pirmā Barselonas RX diena abiem latviešu braucējiem

Go4speed 19.09.2015 - 18:28 Veiksmīga pirmā Barselonas RX diena abiem latviešu braucējiem
Jānis Baumanis. Foto: Rihards Baumanis

Sestdien Spānijā, slavenajā Barselonas trasē, tika dots starts FIA pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta sacensībām, kurās uz starta izgāja divi latviešu sportisti – Reinis Nitišs (SuperCar) un Jānis Baumanis (Super 1600).

SuperCar klase

Šajā klasē uz starta izgāja 42 braucēji. Treniņos ātrākais bija Matias Ekstroms, bet Reinis, līderim zaudējot 0,692 sekundes, ierindojās 12.vietā. Pirmajā braucienā Nitišs savā iebraucienā uzrādīja otro ātrāko laiku, kas kopvērtējumā deva septīto vietu, līderim Timijam Hansenam zaudējot vairāk par četrām sekundēm.

Otrajā braucienā Reinis savā iebraucienā atkal palika otrais, piekāpjoties vien Peteram Solbergam. Kopvērtējumā šajā braucienā ātrākais bija tieši Solbergs, aiz kura finišēja Ekstroms un Nitišs.

Līdz ar to pēc pirmās dienas divām kvalifikācijām ātrākais ir Hansens, kuram 88 punkti. Piektais ar 79 punktiem ir Nitišs. Labs sākums Reinim.

Super 1600 klase
Jānis Baumanis pirmajā braucienā absolūtajā kopvērtējumā ieņēma trešo vietu, bet otrajā Jānis palika piektais, kas pēc diviem braucieniem summā deva ceturto vietu. Neveiksmīgi šis posms sācies Baumaņa sīvākajam konkurentam cīņa par čempiontitulu, dānim Ulrikam Linnemanam, kurš pēc divām kārtām bija pārliecinoši pēdējais. Kā uzzināja portāls, tad sportista automašīnai no rīta tika mainīta ātrumkārba. Trešajā braucienā Baumanis spēcīgā konkurencē palika otrais, bet visā kvalifikācijas kārtā Jānis bija trešais. Pēc pirmās dienas trim kārtām Baumanis ir trešais, kamēr Linnemans pakāpies uz 18.vietu.