Neveiksmīgi Francijas RX posms noslēdzas latviešu braucējiem

Go4speed 06.09.2015 - 15:40 Neveiksmīgi Francijas RX posms noslēdzas latviešu braucējiem

Francijas pilsētā Loeakā noslēdzies Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) un Eiropas rallijkrosa čempionāta devītais posms.

SuperCar klase
Pēc pirmās dienas Reinis Nitišs ierindojās 11. vietā. Kā atzina sportists, tad esot pietrūcis ātrums, lai cīnītos par augstākām vietām kopvērtējumā. Otrā diena Reinim neiesākās labi, jo trešajā kvalifikācijas kārtā tika uzrādīts tikai 22.rezultāts. Tas nozīmēja to, ka izšķirošajā kārtā nepieciešams lielisks brauciens, lai iekļūtu pusfinālā.

Diemžēl ceturtajā braucienā Reinim 16.vieta, kas nozīmēja to, ka jēkabpilietis pēc četriem braucieniem ieņem 16.vietu, kas neļauj kvalificēties pusfinālam. Jāpiebilst, ka šī bija pirmā reize šogad un otrā karjerā, kad Nitišs neiekļūst Pasaules RX pusfinālā. Pēc šī posma Nitišs kopvērtējumā atkritis uz septīto vietu.

Reinis Nitišs. Foto: Baumanis Motorsport Photography

Kā pēc finiša atzina sportista tēvs, tad, iespējams, pie vainas esot bijis tas, ka Nitišs esot apslimis, jo sportistam esot strutainā angīna.

Pirmajā pusfinālā uzvarēja Timijs Hansens, kurš aiz sevis noturēja nedaudz ātrāko Matiasu Ekstromu. Neveiksmīgs brauciens padevās Nitiša komandas biedram Andreasam Bakerudam, kurš vispirms sadūrās ar Antonu Marklundu, bet vēlāk norvēģis diezgan agresīvā cīņā no trases izsita mājinieku Deivu Žanī, kurš piedzīvoja avāriju. Tikmēr otrajā pusfinālā uzvarēja Peters Solbergs, aiz sevis atstājot Johanu Kristofersonu un Robinu Larsonu. Finālā otro posmu pēc kārtas uzvarēja Timijs Hansens, aiz sevis atstājot Peteru Solbergu. Trešais palika Žans Duborgs.

Super 1600 klase
Pēc pirmās dienas ceturtajā vietā bija Jānis Baumanis, bet brālis Artis Baumanis ieņēma 13.vietu. Trešajā braucienā Jānim bija desmitais ātrākais laiks, kamēr Artis ierindojās 24.vietā.

Ceturtajā kvalifikācijas kārtā ātrs bija Artis, kuram sestā vieta, kamēr Jānis ierindojās desmitajā vietā. Pēc četrām kārtām Jānis ieņēma septīto vietu un nopelnīja tiesības startēt pusfinālā, kamēr Artim debijas Eiropas RX posmā nācās samierināties ar 14.vietu, kas sportistam deva pirmos trīs ieskaites punktus.

Artis Baumanis. Foto: Baumanis Motorsport Photography

Jānis pusfinālā ieņēma ceturto vietu, no trešās pozīcijas atpaliekot tikai 0,177 sekundes. Tas nozīmēja to, ka Baumanis pirmo reizi šogad neiekļūst finālā. Finālā uzvarēja dānis Ulriks Linemans, kurš kopvērtējumā pacēlās uz otro vietu. Ja pirms šī posms Baumanis tuvāko sekotāju apsteidza par 25 punktiem, tad pēc šī posma viņa pārsvars pār Linemanu ir tikai deviņi punkti.