Latviešiem NEZ čempionātā medaļas; Oša komandai Norvēģijā pamatīgi piedzīvojumi

Go4speed 19.08.2015 - 14:32   Latviešiem NEZ čempionātā medaļas; Oša komandai Norvēģijā pamatīgi piedzīvojumi
Edija Oša komandas autobuss. Foto: No sportista privātā arhīva

Norvēģijā noslēdzies Ziemeļeiropas zonas (NEZ) Rallijkrosa čempionāts. Pēdējā posmā uz starta izgāja divi latviešu braucēji - Juris Spīķis un Edijs Ošs, kuri NEZ 2000 klasē pretendēja uz medaļām.

Jāsaka, ka šis posms dramatiski iesākās Edijam Ošam. Dodoties uz trasi, komandas autobuss Norvēģijā nosprūda šķērsām ceļam, izveidojot milzīgu sastrēgumu. Kad šī problēma tika atrisināta, busam salūza ātrumkārba. ''No rīta nosprūdām ar busu, radot pamatīgu sastrēgumu. Dabūjām traktoru, kas mūs novilka no ceļa. Taču tagad (piektdienas pēcpusdienā) stāvam kalnu pārejā ar salūzušu ātrumkārbu. Par 2500 eiro esam izsaukuši evakuatoru, kas tiks galā ar autobusu. Savukārt Jura Spīķa komanda nāk talkā, skrienot pretī ar savu busu mūsu sporta mašīnas nogādāšanai trasē. Līdz trasei vēl aptuveni 280 kilometri, tāpēc varam tikai cerēt Skienā nonākt vēl gaismā,” par piedzīvojumiem pirms sacensību starta portālā autocross.lv stāstīja Edijs Ošs.

Edijs Ošs. Foto: Tpaipalsfoto

Pirms sacīkstēm noskaidrojās, ka NEZ 2000 klasē starp dalībniekiem nav čempionāta līdera dāņa Rasmusa Nilsena, kurš līdz šim bija aizvadījis visus posmus – Lietuvā, Latvijā un Dānijā.

Ņemot vērā, ka uz starta izgāja tikai septiņi dalībnieki, Spīķis un Ošs iekļuva NEZ 2000 klases finālā, kur Juris Spīķis sasniedza piekto vietu, bet Edijs Ošs pēc nopietniem nakts remontdarbiem izcīnīja sesto pozīciju. Tas abiem kopvērtējumā deva medaļas - Juris Spīķis kļuva par NEZ Rallijkrosa vicečempionu, bet Edijs Ošs izcīnīja bronzas medaļas. Interesanti, ka, ja Edijs Juri apdzītu, abiem būtu vienāds punktu skaits, kas otro vietu kopvērtējumā dotu Ošam.

Juris Spīķis. No sportista privātā arhīva

NEZ Super 1600 klasē, startējot tikai divos no četriem posmiem, 4.vietu izcīnīja Reinis Safonovs. Tikmēr NEZ Open klasē trešais palika Kristaps Grunte. Komandu ieskaitē Latvija ar 123 punktiem ierindojās 3.vietā. Uzvaru ar 202 punktiem izcīnīja Norvēģija.