Baumanim uzvara Zviedrijā, Nitišs finālā pārsit riteni

Go4speed 05.07.2015 - 17:54 Baumanim uzvara Zviedrijā, Nitišs finālā pārsit riteni

Šodien Zviedrijā, Holjes trasē, 40 000 skatītāju klātienē tika aizvadīta pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta otrā diena, kurā uzvaru Super1600 klasē izcīnīja Jānis Baumanis, savukārt Reinis Nitišs SuperCar finālā piedzīvoja neveiksmi, pārsitot riteni, un finišēja piektais.

Reinis Nitišs
Pēc aizvadītajiem diviem atlikušajiem kvalifikācijas braucieniem, Reinis Nitišs iekļuva pusfinālā kā piektais aiz Solberga, Bakeruda, Hansena un Ekstroma. Savā pusfināla braucienā Nitišs startēja kopā ar Solbergu un Hansenu, kur Nitišam no piektās pozīcijas pēc starta izdevās izcīnīt otro vietu braucienā aiz Hansena, trešais pusfinālā Peters Solbergs. Pēc otrā pufināla noskaidrojās, ka finālā iekļuvis arī Nitiša komandas biedrs Andreas Bakeruds.

Finālā Reinis startēja no otrās starta rindas un pirmajā aplī ieņēma trešo pozīciju aiz Bakeruda un Hansena. Diemžēl ceturtajā fināla aplī Reinis kļuva manāmi lēnāks par pārējiem, kā vēlāk izrādījās, iemesls tam bija pārsistais ritenis. Fināls noslēdzās ar fantastiski izrautu uzvaru zviedra Hansena izpildījumā, kad pēdējā līkumā viņam izdevās apsteigt savu tautieti Ekstromu. Čempionāta līderis Peters Solbergs šo finālu pabeidza ārpus trases un līdz ar to palika aiz Nitiša sestajā vietā. Nitiša komandas biedram Bakerudam Zviedrijā trešā vieta.

Jānis Baumanis
Jānis Baumanis aizvadīja sarežģītu, bet labu kvalifikāciju, pirms pēdējā brauciena no četriem atrodoties otrajā pozīcijā. Pēdējā brauciena startā visi spēcīgākie klases braucēji tika iesaistīti ungāra Kristiana Šžabo izraisītā masveida sadursmē, pēc kuras kūleni apmeta nedēļas nogales līderis Ulriks Linnemans. Jānis izcīnīja uzvaru pēdējā kvalifikācijas braucienā, kas viņam deva pirmo pozīciju kopvērtējumā. Pēcāk mūsu sportists izcīnīja lielisku uzvaru arī savā pusfināla braucienā un visbeidzot arī finālā, otrajā vietā atstājot krievu sportistu Ņikitu Misiulja un savu komandas biedru Magnusu Bergsjobrendenu.

Pēc šīs uzvaras Latvijas rallijkrosa braucējs palielinājis pārsvaru Eiropas čempionāta Super1600 klases kopvērtējumā, kurā šobrīd atrodas līderpozīcijā.

Grūstīšanās pēdējā kvalifikācijas braucienā. Foto: Facebook.com/janisbaumanisrx

Nākamās pasaules rallijkrosa sacīkstes norisināsies Kanādā no 7. līdz 9. augustam.