Nitišs izcīna 5.vietu, Baumanim 'SuperCar' klases debijā 20.pozīcija

Mārtiņš Jankovskis 24.05.2015 - 17:30 Nitišs izcīna 5.vietu, Baumanim 'SuperCar' klases debijā 20.pozīcija

Laidenhilas (Lydden Hill) trasē Lielbritānijā aizvadīts ceturtais FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms, kurā uz starta izgāja gan Reinis Nitišs, gan Jānis Baumanis, kuram tā bija debija “Supercar” klasē. Pēc pirmās dienas Nitišs kopvērtējumā ieņēma 4.vietu, bet Baumanis pēc sadursmes ar Taneru Faustu bija 25.

Svētdien tika aizvadīti izšķirošie braucieni. 3.kvalifikācijas kārtā Baumanis izcīnīja 19.vietu, kamēr Nitišs finišēja ceturtais. Izšķirošajā kvalifikācijas kārtā Baumanis atkal uzrādīja 19.ātrāko laiku, kamēr Nitišs pēc zaudēta starta un cīņas ar vienu no konkurentiem savā braucienā palika ceturtais, bet 4.kvalifikācijas kārtā 12.

Peters Solbergs. Foto: Petter Solberg RX

Līdz ar to pēc četrām kārtām Reinis finišēja piektajā vietā, kamēr Baumanis palika 20.pozīcijā no 29 braucējiem, kas debijas reizē ir labs sniegums.

Pirmajā pusfinālā Reinis startēja no otrās rindas iekšmalas. Nitišam padevās lielisks starts, kur mūsu braucējs iekārtojās aiz Petera Solberga. Pirmajā līkumā Solbergs, Nitišs un vēl viens braucējs devās pamataplī, kamēr citi trīs braucēji devās džokerī. Reinis ilgu laiku turējās otrajā vietā, līdz pēdējā aplī mūsu braucējs devās džokerī. Pēc džokera Reinis atkrita uz trešo vietu, taču tajā brīdī konkurenti Reiņa mašīnai aizmeta logus ar dubļiem, tādējādi apgrūtinot redzamību. To steidzās izmantot Timijs Hansens, kurš bija tuvu tam, lai apdzītu Reini. Kādā no līkumiem Hansens uzsita pa Nitiša auto, kā rezultātā cieta Nitiša mašīnas aizmugurējais ritenis. Taču, par laimi, finišs nebija tālu un Reinis saglabāja trešo vietu, kas ļāva iekļūt finālā!

Jānis Baumanis. Foto: Rihards Baumanis

Otrajā pusfinālā no starta līdzīgi aizgāja Matiass Ekstroms un Andreas Bakeruds. Pēc nelielas bakstīšanās Ekstroms pirmajā līkumā iebrauca kā līderis, bet Bakeruds atkrita uz trešo vietu. Finišā pirmais Ekstroms, kuram sekoja Bakeruds un bijušais rallija braucējs Gajs Vilks, kuram šī bija debija SuperCar klasē ar Mini automašīnu.

Finālā Reinis startēja no pēdējās starta rindas. Pēc starta Reinis bija trešais, tobrīd zaudējot Solbergam un Džonam Kristofersonam. Turpinājumā Nitišs centās ķert līderus, taču tajā pašā laikā Nitišam lēnām tuvojās Ekstroms un Bakeruds, kuri jau bija veikuši džokera apli. Ceturtajā aplī Reinis devās džokerī, kas mūsu braucēju pēc atgriešanās no džokera apļa atsvieda uz piekto vietu.

Matiass Ekstroms. Foto: FIA RallycrossRX

Uzvaru sīvā cīņā izcīnīja Solbergs. Otrais finišēja Ekstroms, bet trešais - Kristofersons, kurš šorīt no rīta kļuva par tēvu.