Go4speed 29.11.2014 - 20:28 Reinis Nitišs savā debijas sezonā izcīna pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļu

Savā debijas sezonā pasaules rallijkrosa čempionāta prestižākajā SuperCar klasē latvietis Reinis Nitišs ir izcīnījis trešo vietu. Ar skaistu finišu, ierindojoties otrajā vietā pēdējā posmā, kas norisinājās Argentīnas pilsētā Sanluisā, 18 gadus vecais latvietis vēlreiz pierādīja, ka ir spējīgs cīnīties ar pasaules labākajiem sportistiem.

Pasaules rallijkrosa čempionāta otrā diena Sanluisā iesākās apmākusies un vējaina. Pēc Argentīnas RX pirmajā dienā aizvadītajiem diviem kvalifikācijas braucieniem, latvietis Reinis Nitišs spēja uzrādīt otro ātrāko laiku aiz Petera Solberga. Arī otrās dienas rītā aizvadītajos treniņbraucienos Reinis bija otrs ātrākais.

Trešais kvalifikācijas brauciens tika aizvadīts lietū un dubļos. Foto: Facebook.com/ReinisNitissOfficial

Īsi pirms trešā kvalifikācijas brauciena sāka līt lietus, kas pieņēmās spēkā. Nepareizi izvēlētās sausam laikam paredzētās riepas trešajā kvalifikācijas braucienā mūsu sportistam rezultējās ar trešo vietu braucienā un ar sesto brauciena kopvērtējumā.

Pirms ceturtā brauciena lietus bija mitējies un Reinis pārliecinoši uzvarēja savā braucienā, kopvērtējumā ieņemot piekto vietu. Neskatoties uz ne tik augstajiem rezultātiem pēdējos divos kvalifikācijas braucienos, Reinim izdevās nosargāt otro vietu pēc kvalifikācijas, ierindojoties aiz pasaules čempiona Petera Solberga.

Savā pusfiāla braucienā Reinis startēja no pirmās pozīcijas un pārliecinoši izcīnīja uzvaru, tādējādi punktos apsteidzot Timiju Hansenu un nodrošinot sev kopvērtējuma trešo pozīciju jau pirms fināla brauciena. Kopā ar Reini Argentīnas posma finālā startēja Peters Solbergs, Andreass Bakerūds, Tomas Heikinens, Kevins Ēriksons un Timijs Hansens.

Argentīnas posma apbalvošana. Foto: Twitter/MartinsDzentis

Finālā mūsu sportists jau no starta izvirzījās otrajā pozīcijā un nosargāja to līdz pat finišam. Par pēdējā posma uzvarētāju kļuva pasaules čempions Peters Solbergs, savukārt trešais finišēja šī gada RX Lites klases čempions Kevins Ēriksons.

Komandu cīņās par sezonas uzvarētājiem SuperCar klasē kļuva Reiņa Nitiša pārstāvētā "Ford Olsberg MSE" komanda.

Nitišam un Bakerūdam pasaules čempiona tituls komandu vērtējumā. Foto: Twitter

Reinis Nitišs šosezon aizvadījis divpadsmit posmus, izcīnījis vienu uzvaru (Hell trasē, Norvēģijā), divas otrās un divas trešās vietas.

Reiņa Nitiša sasniegums ir augstākais rezultāts Latvijas autosporta vēsturē. Šī ir pirmā reize, kad latvietis kļūst par medaļnieku FIA pasaules čempionāta seriālā. Panākums tiek pievienots medaļām Eiropas čempionātos: 2000. gadā par FIA Eiropas autokrosa čempionu kļuva Uģis Traubergs, pērn par FIA Eiropas čempionu rallijkrosā Super 1600 klasē kļuva Nitišs, bet šogad šajā seriālā bronzu sasniedza Jānis Baumanis.