Go4speed 28.09.2014 - 16:21 Baumanis Itālijā izcīna Eiropas čempionāta bronzu, Nitišs paliek ārpus fināla (PAPILDINĀTS)

Šodien, 28. septembrī, pasaules rallijkrosa čempionātā tika aizvadīta noslēdzošā Itālijas posma diena. Pēdējā Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā otro vietu Super 1600 klasē izcīnīja Jānis Baumanis, vienlaikus kļūstot arī par Eiropas čempionāta bronzas medaļnieku. Reinis Nitišs Itālijas posmā palika ārpus finālbrauciena.

Jānis Baumanis
Svētdienas treniņos Baumanis veica tikai vienu apli, pēc kura secināja, ka temps ir labs un riepu taupīšanas nolūkos vairāk treniņu apļi nav nepieciešami.

Trešajā kvalifikācijas braucienā Jānis izcīnīja pārliecinošu uzvaru savā klasē. Ceturtajā kvalifikācijas braucienā negāja tik gludi, pēc starta Jānis tika izsists no trases un rezultātā trešais savā braucienā un astotais klasē. Neskatoties uz to, Jānis saglabāja līderpozīciju un uz pusfināliem devās kā ātrākais no astoņpadsmit Super 1600 klases braucējiem.

Pusfināla brauciens, kurā Baumanis kļuva par bronzas medaļas īpašnieku. Foto: Rihards Baumanis

Savā pusfināla braucienā Baumanis finišēja otrajā vietā, nodrošinot sev vietu arī finālbraucienā. Ārpus finālbrauciena, dēļ pārsistas riepas, palika Jāņa sīvākais konkurents Ulriks Linemans, kas ļāva Jānim nodrošināt trešo vietu sezonas kopvērtējumā.

Par sezonas uzvarētāju Super 1600 klasē kļuva krievu sportists Sergejs Zagumenovs. Finālā Jānis startēja no otrās rindas, pirmajā līkumā gandrīz avarējot, Jānis palika pēdējais, taču, pēc sīvas cīņas trasē, finišu sasniedza kā otrais.

Reinis Nitišs

Rīta treniņbraucienos Nitišs uzrādīja astoto ātrāko apļa laiku. Trešais kvalifikācijas brauciens Nitišam izvērtās pavisam neveiksmīgs - brauciena sākumā pārsista riepa un rezultātā Reinis finišēja pēdējais, ieņemot 29.vietu klases kopvērtējumā.

Ceturtais brauciens Nitišam izdevās veiksmīgāks un viņš finišēja pirmais braucienā, bet tikai 16. klases kopvērtējumā. Neskatoties uz ne visai veiksmīgo otro dienu, Nitišam pietiek punktu, lai iekļūtu pusfināla braucienos kā desmitais.

Savā pusfināla braucienā Reinis pēc pirmā līkuma atradās tikai piektajā pozīcijā. Līdz sacīkstes beigām Nitišam izdevās aizcīnīties līdz 4.vietai, tomēr ar to nepietika, lai iekļūtu lielajā finālā. Pēc šī posma Nitišam ir izdevies nosargāt trešo vietu sezonas kopvērtējumā.

Pēcāk rezultāi tika koriģēti, Nitišam piešķirot vienas pozīcijas sodu par sadursmes izraisīšanu ar Heningu Solbergu pusfināla braucienā. Līdz ar to Nitišam pusfināla braucienā tika piešķirta piektā vieta.

Reinis Itālijas posmā. Foto: Reinisnitiss.com

Par posma uzvarētāju kļuva Timijs Hansens, kuram šī bija pirmā uzvara pasaules čempionāta posmā. Čempionāta līderis Peters Solbergs izcīnīja trešo vietu, ar ko viņam pietika, lai jau divus posmus pirms čempionāta beigām kļūtu par pasaules čempionu.

Pasaules rallijkrosa čempionātā atlikuši vēl divi posmi - 10.,11. oktrobrī Turcijā un 28.,29. novembrī Argentīnā.