Pēc pirmās dienas Nitišs ceturtais, Baumanim smaga cīņa ar frančiem

Mārtiņš Jankovskis 06.09.2014 - 16:12 Pēc pirmās dienas Nitišs ceturtais, Baumanim smaga cīņa ar frančiem
Reinis Nitišs. Foto: Qnigan.com

Aizvadīta pirmā Pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta Francijas posma diena, kurā bija vērojams gan kupls dalībnieku skaits, gan arī ļoti daudz skatītāju. Vispirms no rīta braucēji aizvadīja trerniņus, kuros tika uzrādīti ļoti blīvi rezultāti.

SuperCar klasē ātrākais bija ASV zvaigzne Kens Bloks, kurš tikai par 0,070 sekundēm apsteidza Edvardu Sandstrēmu. Sestais ātrākais bija Reinis Nitišs, kurš Blokam zaudēja 0,4 sekundes. Tas, ka cīņas bija ļoti sīvas, pierāda fakts, ka 17 ātrākie braucēji iebrauca vienas sekundes robežās! Super 1600 klasē ātrākais bija Stīvens Bosārds, bet ceturtais finišēja Jānis Baumanis, kurš līderim zaudēja 0,184 sekundes.

Reinis Nitišs trasē. Foto: Reinis Nitišs RX

Pirmajā braucienā Jānis Baumanis savā Super 1600 klasē uzrādīja septīto ātrāko laiku. Kā ziņoja sportists, tad varēja arī izcīnīt uzvaru, taču vietējie franču braucēji brauca ļoti agresīvi, kā rezultātā Jānim bija vairākas kontaktcīņas un grūstīšanās. Šī iemesla dēļ braukšanas temps bija zemāks.

Nitišam pirmajā kvalifikācijas kārtā pretim stājās arī čempionāta līderis Peters Solbergs, kurš arī uzrādīja ātrāko laiku braucienā. Reinis finišēja otrais, zaudējot 1,2 sekundes. Kā pēc brauciena atzina mūsu sportists, tad gan mašīnas regulējumos, gan braukšanā ir vēl dažas nianses, kuras var uzlabot. Lai arī sākumā ļoti ātru laiku uzrādīja Kens Bloks, tad, kā vēlāk noskaidrojās, ASV zvaigzne aizbrauca izbraukt džokera apli, tādējādi viņš tika klasificēts tikai 31.vietā. Ātrākais laiks pirmajā kārtā Timijam Hansenam, bet Reinim augstā ceturtā vieta.

Jānis Baumanis trasē. Foto: Jānis Baumanis RX

Otrajā kvalifikācijas braucienā Baumanis savā braucienā ierindojās pēdējā vietā. Kā noskaidrojās, tad Baumanis piedzīvoja sadursmi ar franču braucēju Reimonu, kurš, nākot no džokera apļa, nogrieza ceļu Jānim. Kā vēlāk noskaidrojās, tad Baumanis par konkurenta stumšanu saņēma melno karogu un tika diskvalificēts. Līdz ar to tas 2.kārtā deva 30.vietu, bet pēc divām dienām Baumanis ir 25.vietā, kas nozīmē to, ka svētdien būs smaga un grūta cīņa, lai iekļūtu pusfinālā.