Mārtiņš Jankovskis 17.08.2014 - 18:56 Žiguļu sacensībās uzvarētājs tiek noteikts dramatiskā cīņā, Nitišam finālā neveiksme
Andreas Bakeruds. Foto: draugiem.lv/motorusvetki

Svētdien Jēkabpilī Biržu lidlauka teritorijā jaunizveidotajā rallijkrosa trasē “Baroni” norisinājās ''Žiguļu Kauss 2014'' septītais posms, kurā startēja ļoti kupls dalībnieku skaits. Kā jau iepriekš ziņojām, tad uz starta izgāja pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs un viņa komandas biedrs Andreas Bakeruds no Norvēģijas, Latvijas rallija meistari brāļi Andis un Māris Neikšāni, jaunākais Latvijas rallija čempions Ralfs Sirmacis, Okartes autosporta akadēmijas uzvarētājs Emīls Blūms, autokrosa vecmeistars Ilgonis Krūmiņš un citi sportisti.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā ātrākais bija Andreas Bakerūds, kurš par nepilnu sekundi apsteidza Edmundu Džiguru. Otrajā kārtā jau ātrākais bija Nitišs, kuram 2,3 sekundes zaudēja Dainis Dambergs. Pēdējās divās kārtās ātrākais bija igaunis Sigmārs Tamemagi, kurš tādējādi kļuva par labāko pēc četrām kārtām. Otrais finišēja Nitišs, bet trešais palika Andis Neikšāns. Diemžēl pusfinālā neikļuva Ralfs Sirmacis (pirmajā braucienā problēmas ar degvielas padevi) un Emīls Blūms, kurš startēja tikai divās kvalifikācijas kārtās.

Pirmajā pusfinālā ļoti ātrs bija Tamemagi, kurš par 13 sekundēm apsteidza citu igauņu braucēju Tomasu Soe. 15 sekundes zaudēja Māris Neikšāns, bet Andis bija spiests izstāties tehniska defekta dēļ. Otrajā pusfinālā visātrāk nobrauca Nitišs, aiz sevis atstājot Bakerūdu un Dambergu.

Sacensību uzvarētājs. Foto: draugiem.lv/motorusvetki

Finālā Open klasē ātrākais bija Kristaps Grunte, bet Standart klasē nepārspēts palika septiņkārtējais Igaunijas autokrosa čempions Tamemagi, kurš tikai par 0,4 sekundēm apsteidza Bakerūdu. Trešais palika Dambergs, bet ceturtais – Māris Neikšāns. Diemžēl, cīnoties par augstākajām vietā, ātrumkārbas defekta dēļ finālā spiests izstāties bija Nitišs.

''Pirmā pankūka sanāca tik garšīga, ka piedeguma garšu nejūt,'' smejoties sarunu ar portālu Go4speed iesāka Žiguļu kausa organizators Ainars Vasilis. ''Viss sanāca baigi labi, jo mēs iekļāvāmies visos grafikos. Kas pats galvenais, tad sportisti un daudzie skatītāji ir smaidīgi un ļoti apmierināti. Cīņas bija visu laiku, tāpēc prognozēt katra brauciena uzvarētāju bija grūti. Sastāvs bija tik krāšņs, ka nezinu, vai kādreiz vēl izdosies kaut ko tādu atkārtot. Bakerūds? Viņš bija elegants. Brauca agresīvi, bet tīri. Bija interesanti. Žēl, ka Reinim finālā sanāca izstāties, jo līdz tam brīdim viņš gāja mats matā ar igauni, un Bakerūds uzreiz aiz viņiem. Neikšāni? Izskatījās labi, bet diemžēl Andim ar tehniku nepaveicās. Abiem brāļiem noteikti bija jābūt finālā. Bet kopumā ideālas sacensības un viss ir baigi labi.''