Jānis Baumanis izcīna uzvaru, Nitišs paliek ārpus fināla

Mārtiņš Jankovskis 13.07.2014 - 16:27 Jānis Baumanis izcīna uzvaru, Nitišs paliek ārpus fināla
Jānis Baumanis priekšplānā. Foto: Foto: Jonnie Loix

Pēc pirmās Pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta Beļģijas posma dienas Jānis Baumanis atradās Super1600 klases vadībā, bet Reinis Nitišs SuperCar klasē pēc piedzīvotās sadursmes ieņēma tikai 18. pozīciju.

Jānis Baumanis
Trešajā kvalifikācijā Baumanis bija pārliecinoši ātrākais pilots, jo tuvākais sekotājs tika apsteigts par 4,2 sekundēm! Ceturtajā kvalifikācijā sākotnēji sportisti brauca pa sausu trasi, taču, kad uz starta stājās Baumanis, sāka līt, taču riepas nomainīt vairs nebija iespējams. Taču tas netraucēja Baumanim uzvarēt viņa braucienā, bet kopvērtējumā tas deva sesto vietu (vienīgais, kurš Top 6 tika ar sliku riepām). Līdz ar to pēc četrām kvalifikācijas kārtām Baumanis bija līderis.

Arī pusfinālā Baumanis uzvarēja un iekļuva finālā! Jāatzīmē, ka kurioza situācija notika otrajā pusfināla braucienā. Vienam no sportistiem tika parādīts melnais karogs, kā rezultātā viņš piektajā aplī devās nost no trases. Citi sportisti nodomāja, ka sacīkstes ir beigušās un sekoja Zagumenovam, taču tad Set Promotion komanda paziņoja Šigabudinovam, kurš tobrīd bija trešais, lai viņš turpina braukt, kā rezultātā sportists izcīnīja uzvaru un nodrošināja Set Promotion komandai finālā pirmās divas starta vietas.

Finālā Jānis izcēla startu un aizbrauca kā līderis. Visu braucienu viņam astē sēdēja Šigabudinovs, taču Jānis spēja saglabāt vadību. Piektajā aplī Baumanis devās džokerī, bet Šigabudinovs turpināja braukt. Pēdējā aplī džokerī devās jau Šigabudinovs un Baumanis atguva pirmo vietu, ko arī Jānis saglabāja, tādējādi izcīnot otro uzvaru Eiropas rallijkrosa čempionātā.

Reinis Nitišs
Pēc pirmās dienas avārijas un motora maiņas, Reiņa Nitiša komandas mehāniķi līdz pusčetriem rītā laboja Reiņa auto. Pēc iesildīšanās apļiem Nitišs uzrādīja otru ātrāko laiku. Trešajā braucienā Nitišs uzvarēja gan savu braucienu, gan visu trešo kvalifikāciju kopā, kas uzreiz ļāva pacelties uz septīto vietu. Pirms ceturtā brauciena sāka stipri līt, kas paredzēja interesantu turpinājumu. Diemžēl ceturtajā kvalifikācijas kārtā Reinis startā noslāpa, kas beigās braucienā deva piekto vietu un 13.laiku visā kvalifikācijā.

Reinis Nitišs. Foto: reinisnitiss.com

Lai vai kā, bet pusfinālā Reinis bija iekļuvis. Tajā Reinis startēja no trešās rindas iekšmalas. Pēc starta Reinis bija ceturtais, taču drīz viens sportists apdzina Reinis un mūsu braucējs atkrita uz piekto vietu. Jau nākamajā aplī Reinis devās džokera aplī, pēc kā viņš atgriezās pēdējā vietā. Lai arī turpinājumā Reinis uzrādīja stabilus apļa laikus, tikt līdz Top 3, kas deva vietu finālā, Reinim neizdevās un Nitišs finišēja piektajā vietā, kas nozīmēja to, ka finālā Reinis netika.

Uzvarētājs Heikinens. Foto: FIA World Rallycross Championship

Otrajā pusfinālā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Peters Solbergs, kas jau tobrīd nozīmēja to, ka viņš kopvērtējumā apsteigs Nitišu. Finālā pēc startā nelielas grūstīšanās vadībā izvirzījās Tomas Heikinens. Drīz vien, līderiem dodoties džokerī, vadību pārņēma Solbergs. Diemžēl piektajā aplī Solberga automašīnai parādījās aizmugures piekares defekts, kas liedza pabraukt ātrāk. Drīz vien konkurenti noķēra Solbergu, kurš, pēdējā aplī veicot džokeru, atkrita uz ceturto vietu. Uzvaru izcīnīja Heikinens, tādējādi kļūstot par sesto dažādāko uzvarētāju aizvadītajās sešās sacīkstēs. Kaut kas fenomenāls!

Pēc šī posma Nitišs kopvērtējumā atkritis uz otro vietu, taču vēl priekšā seši posmi.