Go4speed 12.07.2014 - 17:39 Jānis Baumanis līderis pēc pirmās dienas Beļģijas rallijkrosa posmā, Nitišs piedzīvo sadursmi (FOTO)

Šodien, 12. jūlijā, mainīgos laika apstākļos Beļģijā norisinājās pirmie divi kvalifikācijas braucieni sestajam Pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posmam. Pēc aizvadītajiem braucieniem Jānis Baumanis atrodas Super1600 klases vadībā, bet Reinis Nitišs SuperCar klasē, pēc piedzīvotās sadursmes, ieņem tikai 18. pozīciju.

Jānis Baumanis
Brīvie treniņbraucieni sākotnēji tika aizvadīti par slapju trasi, kas, pēcāk žūstot, ļāva Jānim Baumanim uzrādīt otro ātrāko laiku klasē, braucot ar sausā sastāva riepām. Sportists par sešām simtdaļām atpalika no komandas biedra Timura Šigabudņikova.

Pirmo kvalifikācijas braucienu Jānis Baumanis veica pārliecinoši uzvarot savā braucienā un arī klases kopvērtējumā, izcīnot maksimālos punktus. Aiz viņa, zaudējot 0,695 sekundes, ierindojās komandas biedrs Timurs Šigabudņikovs un 1,8 sekundes zaudēja Sergejs Zagumenovs.

Otrajā kvalifikācijas braucienā Jānis Baumanis jau sākumā izrāvās vadībā, tomēr pēdējā apļa finišā 0,24 sekundes zaudēja Zagumenovam. Kopvērtējumā pēc otrā brauciena Jānis ierindojās otrajā vietā klases kopvērtējumā.

Līdz ar to pēc pirmās dienas Beļģijā Jānis Baumanis ir kļuvis savas klases līderi, pierādot, ka ir gatavs cīnīties par pirmo trijnieku sezonas kopvērtējumā!

Reinis Nitišs
Treniņbraucienos Reinis uzrādīja sesto laiku, 8,5 sekundes simtdaļas zaudējot ātrākā apļa laika īpašniekam Robertam Larsonam.

Startējot no ārējās malas un pat izbraucot ārpus trases, pirmajā kvalifikācijas braucienā Reinis Nitišs finišēja trešajā vietā, aiz Marklunda un Heikinena. Lai gan otrajā aplī Nitišam izdevās pakāpties uz otro pozīciju, jau trešajā aplī Heikinens viņu apdzina. Kopvērtējumā pēc pirmā kvalifikācijas brauciena Nitišs ierindojās 6. vietā.

Neveiksmīgs pirmais brauciens bija Nitiša komandas biedram un kopvērtējuma trešās vietas īpašniekam Andreasam Bakerudam - viņš nesasniedza sava brauciena finišu un pēc pirmā brauciena viņa automašīnai tika mainīts motors.

Pirmā kvalifikācijas brauciena startā Reinis nokļuva ārpus trases. Foto: twitter.com/ReinisNitissrx

Otrajā braucienā Reinis startēja no pirmās pozīcijas, tomēr pēdējā aplī piedzīvotā sadursme ar Heningu Solbergu rezultējās ar nolauztu riteni un nesasniegtu finišu. Līdz ar to Reinis otrajā braucienā ieguva tikai 11 punktus par iziešanu uz starta.

Pēc pirmās dienas mūsu sportists ir ierindojies 18. vietā SuperCar klasē un jau rīt sola turpinās cīņu par iekļūšanu pusfinālā.

"Esmu ļoti sarūgtināts par sadursmi ar Heningu Solbergu, jo līdz tam brīdim ar brauciena gaitu biju apmierināts. Šobrīd esam zaudējuši braucienu, bet ne sacensības. Rītdien centīsimies atgūt zaudēto un kvalificēties pusfinālam," pēc pirmās dienas komentē Reinis Nitišs.

Nitiša auto pēc sadursmes. Foto: twitter.com/ReinisNitissrx