Go4speed 03.05.2014 - 19:06 Nitišs ar fantastisku sniegumu debitē pasaules rallijkrosa posmā Portugālē (PAPILDINĀTS)
Reinis Nitišs trasē. Foto: MSE Olsberg

Ar negaidītu rezultātu sākušās pasaules rallijkrosa čempionāta cīņas Portugālē. Sākotnēji pēc pirmās dienas SuperCar klases vadībā atradās jaunais latviešu sportists Reinis Nitišs, kuram šīs ir debijas sacīkstes prestižākajā no čempionāta klasēm. Taču nedaudz vēlāk tiesneši mainīja savu lēmumu un krievu sportista rezultāts netika anulēts, kā rezultātā Reinis pēc pirmās dienas atkrita uz ceturto vietu, kas tāpat ir izcils sasniegums. Tikmēr otrs latviešu braucējs Jānis Baumanis pēc ne visai veiksmīgas pirmās dienas Super1600 klasē ieņem 10. vietu.

Sacensības sākās ar saulainu un siltu laiku. Pirms brīvajiem treniņiem notika izloze, kurā Reinis SuperCar klasē tika ielozēts trešajā iebraucienā kopā ar tādiem braucējiem kā Timurs Timerzjanovs (pagājušā gada Eiropas rallijkrosa čempions SuperCar klasē) un Tomasu Heikinenu, kurš 2013. gada sezonā kļuva par Global Rallycross čempionu. Kā portālam ziņoja Reiņa tēvs Aigars, tad treniņos ļoti ātrs bija Timerzjanovs.

"Mašīna ļoti laba. Trase slidena, bet bija jautri braukt. Ir kur pielikt, bet sajūtas ļoti pozitīvas," tā pēc pirmajiem treniņbraucieniem teica Reinis Nitišs. Arī pēc treniņu trešās sērijas Nitišs bija starp favorītiem. Līderis tobrīd bija Peters Solbergs, kuram sekoja Timerzianovs un Nitišs. Tobrīd Reinis līderim zaudēja tikai 0,8 sekundes.

Bijušais F1 čempions Žaks Vilenēvs. Foto: Albatec Racing

Ātrs savos Super 1600 klases treniņos bija arī Jānis Baumanis, kurš uzrādīja trešo ātrāko laiku. ''Jānis klausa treneriem un kāpina tempu ar katru apli. Komanda ļoti apmierināta,'' tā portālam Go4speed pastāstīja sportista tēvs Andris.

Pēc treniņiem braucēji aizvadīja pirmos divus kvalifikācijas braucienus. Jānis Baumanis savā braucienā izcīnīja 2. vietu, taču kopvērtējumā 1. kvalifikācijas braucienā ieņēma 3. vietu aiz krievu sportistiem Sergeja Zagumenova un Nikitas Misiulia. No klases līdera Jānis Baumanis atpalika 1,6 sekundes. Diemžēl otrajā kvalifikācija braucienā esot līderpozīcijā savā braucienā, Baumani izsita no džokera apļa ārā braucošais krievu sportists. Līdz ar to Jānis ierindojās tikai 15. pozīcijā.

Peters Solbergs.

Savukārt Reinis Nitišs savā pirmajā braucienā, startējot no neērtās ārējās malas, izcīnīja 4. vietu, kopvērtējumā pēc 1. kvalifikācijas brauciena ierindojoties 9. vietā. No līdera, pagājušā gada čempiona Timura Timerzjanova, viņu šķīra 6,3 sekundes. Otrais kvalifikācijas brauciens Reinim izdevās lielisks un viņš savā braucienā finišēja 1. pozīcijā. Sākotnēji  kopvērtējumā Reinim pēc pirmās dienas bija 1.vieta, jo tika diskavlificēts krievu sportists, taču vēlāk tiesneši savu lēmumu mainīja un piešķīra krievu braucējam 1.vietu. Līdz ar to pēc divām kvalifikācijas kārtām līderis Timerzjanovs, kuram seko Bakerūds, Tomas Heikinens un Nitišs. Bez punktiem abos braucienos palika vēl viens favorīts Liams Dorans, kurš uz starta neizgāja.

Reinis Nitišs 1. kvalifikācijas brauciena startā. Foto: Facebook.com/ReinisNitissOfficial

Tikmēr Super1600 klasē pēc neveiksmīgā 2. brauciena Jānis Baumanis ieņem 10. vietu (71 punkts). Līderpozīcijas šajā klasē saglabā abi krievu sportisti - pirmais Ņikita Misiulia, otrais Sergejs Zagumenovs.

Rīt, 4. maijā, sportistiem būs jāaizvada vēl divi kvalifikācijas braucieni, kuriem sekos pusfināli un fināls.

Super1600 klases kopvērtējums pēc 1. dienas apskatāms ŠEIT.

SuperCar klases kopvērtējums pēc 1. dienas apskatāms ŠEIT.

''Pēc protestu sērijas Timerzjanovam atjaunoja 1.vietu. Tā rezultātā Reinis pēc pirmās dienas ir ceturtais. Taču pamatcīņas būs rīt,'' tā portālam atzina Reiņa tēvs Aigars.