Nitišs turpina pārsteigt - otrā uzvara pēc kārtas, Solbergam kārtējā neveiksme

Mārtiņš Jankovskis 09.06.2013 - 16:57 Nitišs turpina pārsteigt - otrā uzvara pēc kārtas, Solbergam kārtējā neveiksme
Reinis Nitišs. Foto: RallycrossRX

Brīvdienās Somijā, Kouvolas trasē, tika dots starts Eiropas rallijkrosa čempionāta ceturtajam posmam, kurā uz starta izgāja divi Latvijas sportisti - Reinis Nitišs un Reinis Safonovs, kuri abi cīnījās Super 1600 klasē.

Pēc pirmās dienas 17 gadus vecais Nitišs bija sestajā vietā. Ja pirmajā braucienā tika finišēts trešajā vietā, tad otrajā tikai devītajā. Kā ziņoja portāls autocross.lv, tad Reinis savā otrajā braucienā smagā cīņā finišēja pēdējais, tādējādi otro kvalifikāciju noslēdzot 9. vietā. Objektīvi Nitiša otrais brauciens nebija bezcerīgs - visi klases līderi vienā grupā sarūpēja aizraujošu cīņu, kurā Reinis vienkārši neko neieguva.

Peters Solbergs. Foto: RallycrossRX

Otrs Reinis - Safonovs - izdarīja visu, ko ļāva viņa tehnikas iespējas. Pēc pirmās dienas viņam 12.vieta. Arī Supercar klasē cīņas bija ļoti sīvas, taču visveiksmīgākais bija Dorāns, kuram divos braucienos uzvara un trešā vieta. TouringCar ieskaitē divas uzvaras pirmajā dienā izcīnīja Dereks Tohils.

Otro dienu Reinis iesāka lieliski, jo trešajā kvalifikācijās kārtā bija absolūti ātrākais braucējs Super 1600 klasē. Kā ziņoja Nitiša komanda, tad pirmajā dienā lielākoties neveiksmes bija norakstāmas uz drīzāk apstākļu sakritību nevis izteiktām kļūdām. Diemžēl otrs Reinis savu braucienu nenoslēdza, jo pievīla tehnika.

Reinis Nitišs. Foto: Rafoss

Ceturtajā kvalifikācijas braucienā Nitišam otrā vieta, kas kopvērtējumā deva trešo vietu un iespēju pusfinālā startēt no pirmās starta rindas. Prieks, ka arī Safonovs spēja iekļūt pusfinālā, kvalifikāciju noslēdzot 12. vietā.

Pirmajā pusfināla pārī ātrākais bija Nitišs, kamēr Safonovs savā pusfinālā palika sestais. Pēc tam sekoja fināls, kurā no pirmās starta rindas startēja Nitišs. Mūsu braucējam padevās lielisks starts un pirmajā līkumā viņš iegāja kā līderis. Visu braucienu Reinis atradās vadībā un beigās izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Otrais palika Ildars Rahmatuļins, bet trešais - Eriks Farens. Safonovam beigās 12. vieta.

TouringCar klasē uzvarēja Romāns Kastorals, kamēr gaužām neveiksmīgi fināls izvērtās SuperCar klases braucējam Peteram Solbergam. Pēc fantastiska starta norvēģis nokļuva brauciena vadībā un spēja atrauties no konkurentiem, taču divus apļus pirms beigām viņš riteņa defekta dēļ bija spiests izstāties. Tas uzvaru ļāva izcīnīt Taneram Faustam.

Līdz ar to pēc četriem posmiem Super 1600 klasē pirmais ir Nitišs, kurš par trīs punktiem apsteidz Rahmatuļinu.

Nākamais posms tiks aizvadīts Norveģijā.