Mārtiņš Jankovskis 26.05.2013 - 17:16 17 gadus vecais Nitišs kļūst par pirmo latvieti, kurš uzvar Eiropas rallijkrosa čempionātā
Reinis Nitišs uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Foto: Rallycros RX

Svētdien Ungārijā, Njiradas trasē, tika aizvadīta otrā Eiropas rallijkrosa čempionāta 3. posma diena. Portāls jau vēstīja, ka vienīgais latviešu pārstāvis Reinis Nitišs pēc divām kvalifikācijas kārtām Super1600 klasē kopvērtējumā ieņēma pirmo vietu, lai arī nevienā no braucieniem netika uzvarēts.

Šodien trešajā kvalifikācijas kārtā Reinis uzrādīja ātrāko laiku, par nepilnām divām sekundēm apsteidzot Ildaru Rahmatuļinu. Ceturtajā braucienā nepārspēts palika Kevins Eriksons, bet 1,4 sekundes atpalika Nitišs.

Līdz ar to pēc četrām kvalifikācijas kārtām Reinis bija pirmais, kas nozīmēja to, ka pusfinālu mūsu sportists sāks no pirmās starta rindas. SuperCar klasē pēc četrām kvalifikācijas kārtām pirmais bija Deivs Džīnijs, bet tikai astotais Peters Solbergs, kurš turpināja cīnīties ar tehniskām problēmām. TouringCar klasē pirmais bija Dereks Tohils.

Sekoja pusfināla braucieni, kuros Nitišs savā braucienā sīvā cīņā (par 0,4 sekundēm) pārspēja Ulriku Linemanu, kurš pirms šī posma bija kopvērtējuma līderis. Pateicoties šai uzvarai, Reinis nodrošināja pirmo starta vietu A finālā!

Finālā Reinim klājās nedaudz vieglāk un finišā tuvākais sekotājs Rahmatuļins tika apsteigts par 2,9 sekundēm. Trešais palika Linemans. Līdz ar to Reinis kļuvis par pirmo latvieti, kurš uzvarējis Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā! Tāpat jāatzīmē, ka Nitišs, kurš visos trijos sezonas posmos tika līdz A finālam, kļuvis arī par kopvērtējuma līderi savā klasē.

TouringCar klasē uzvarēja Daniels Lunds, bet SuperCar klasē ātrākais bija Timijs Hansens, kurš par 0,6 sekundēm apsteidza Timuru Timerzjanovu. Peters Solbergs A finālā netika, jo pusfinālā pārsita riteni un palika pēdējais.