Nitišam melnā diena Eiropas rallijkrosa čempionāta iesākumā

Mārtiņš Jankovskis 01.04.2013 - 07:30 Nitišam melnā diena Eiropas rallijkrosa čempionāta iesākumā
Peters Solbergs. Foto: No sportista privātā arhīva

Svētdien Lielbritānijā, Lidenhilas trasē, tika dots starts Eiropas rallijkrosa čempionāta 2013. gada sezonas pirmajam posmam. Starp visiem dalībniekiem uz starta izgāja arī latviešu braucējs Reinis Nitišs, kurš startēja Super 1600 klasē Set promotion komandas sastāvā.

Vispirms sportisti sacentās brīvajos treniņbraucienos, kuros Nitišs pārsteidza daudzus. Zaudējot līderim tikai 0,011 sekundes, mūsu sportists ierindojās otrajā vietā. Nākamajā braucienā Reinis uzlaboja savu laiku, taču tas šoreiz deva piekto vietu. Supercar klasē pirmajos treniņos ātrākais bija Aleksanders Hvāls, bet piektajā vietā ierindojās Peters Solbergs.

Reinis Nitišs. Foto: Set Promotion

Pirmajā kvalifikācijā Nitišs ierindojās desmitajā vietā (no 13 dalībniekiem). Kā noskaidroja autocross.lv, tad Nitiša mašīnai bijis bojāts pārnesumu devējs, tāpēc nācās startēt ar otro pārnesumu. Arī Solbergam Supercar klasē pirmais brauciens pagalam neveiksmīgs. Vispirms sportistam bija pāragrs starts, bet vēlāk viņš izslīdēja un nedaudz sasita mašīnas aizmuguri. Ņemot vērā visas šis problēmas, norvēģis aizmirsa vēl iebraukt džokera aplī, kas beigās sportistam deva pēdējo 19. vietu.

Arī otrais brauciens Reinim bija neveiksmīgs - pēc trim apļiem viņš bija vadībā, taču finišā savā grupā Nitišs palika ceturtais. Kā vēlāk noskaidrojās, tad Reiņa automašīnai braucienā plīsa riepa, kā arī Reinis neiebrauca džokera aplī. Supercar klasē otrajā braucienā ātrākais bija Timijs Hansens, bet otrais - P.Solbergs. Arī P.Solberga brālim Heningam Solbergam pirmā diena nav diez ko spīdoša - ja pirmajā kvalifikācijas braucienā tika izcīnīta ceturtā vieta, tad otrajā norvēģis palika 20. vietā.

P.Solbergs līksmo pēc uzvaras savā grupā otrajā braucienā. Foto: No sportista privātā arhīva

Taču tie ir tikai pirmie divi braucieni - rīt sekos trešais un ceturtais kvalifikācijas brauciens, bet vēlāk notiks pusfināli un fināli. Jācer, ka Reinis savus sliktākos braucienus jau ir veicis un rīt sportists mūs iepriecinās ar daudz labākiem rezultātiem.