Kipras ERČ kvalifikācijā ātrākais Lukjaņuks, Sirmacis/Šimins piektie

Go4speed 07.10.2016 - 10:18 Kipras ERČ kvalifikācijā ātrākais Lukjaņuks, Sirmacis/Šimins piektie

Piektdien, 7. oktobrī, Kiprā ar kvalifikācijas ātrumposmu startēja noslēdzošais Eiropas rallija čempionāta (ERČ) posms. Ātrāko laiku šajā posmā, kurā bija jābrauc gan pa asflatu, gan granti, uzrādīja Aleksejs Lukjaņuks. Tikai 0,8 sekundes viņam zaudēja SRT komandas pilots Nikolajs Grjazins, kuram šis ir otrais starts ar R5 auto. Trešo vietu izcīnīja Deivids Botka. Sirmacis/Šimins palika piektie, Lukjaņukam zaudējot 3,6 sekundes.

''Ir jautri braukt. Esmu priecīgs šeit braukt otro reizi. Ceru, ka mums ar Sirmaci būs laba cīņa,'' tā pēc finiša atzina Lukjaņuks. Ceturtais palika vācietis Marijans Grībels, kurš šogad uzvarēja ERČ Junioru klasē. Viņam šis ir pirmais rallijs ar R5 auto.

Pavisam kopā dalību apstiprinājušas 72 ekipāžas, kuru vidū gan nebūs ERČ čempions Kajetanovičs. Taču uz starta izies gan Sirmacis, gan Lukjaņuks, kuri brauks ar R5 tehniku. Pavisam kopā no šīm 72 ekipāžām astoņas brauks ar R5 automašīnām.

Šajā rallijā sportistiem būs jābrauc gan pa granti, gan asfaltu (60% - 40%). Tai skaitā trijos no 14 posmiem segumu klās gan asfalts, gan grants, kas tādējādi apstākļus sportistiem padarīs ļoti sarežģītus.

Jāatgādina, ka Kipras rallija ekipāžas noslēdzošajos divos ātrumposmos (kopējais garums 34 kilometri) cīnīsies par 60 000 eiro lielu naudas balvu jau papildus esošajiem 20 000 eiro, ko katru ralliju sadala septiņi labākie privātie braucēji. Šobrīd vēl nav zināmi nosacījumi, kā tiks sadalīta šie 60 000 eiro.

Pirmos divus ātrumposmus 32,84 km garumā dalībnieki aizvadīs jau šovakar.