Sirmacis/Šimins Čehijas ERČ kvalifikācijā izcīna ceturto vietu

Mārtiņš Jankovskis 26.08.2016 - 11:37 Sirmacis/Šimins Čehijas ERČ kvalifikācijā izcīna ceturto vietu
Sirmacis/Šimins pirms starta. Foto: JOSEF PETRU rally photo service

Piektdien ar treniņiem un kvalifikācijas ātrumposmu startēja Eiropas rallija čempionāta (ERČ) Čehijas posms, kurā piedalīsies vairāk nekā 130 rallija ekipāžas. Starp šīm ekipāžām divas pārstāvēs Autosporta klubs “Sports Racing Technologies” (SRT) komandu - Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins (''Škoda Fabia R5'') un Nikolais Grjazins/Jaroslavs Fedorovs (''Peugeot 208'').

Vispirms sportisti aizvadīja brīvo treniņu, kur 4,71 kilometrus garajā posmā ātrāko laiku uzrādīja Aleksejs Lukjaņuks. 1,2 sekundes viņam zaudēja ERČ līderis Kajetans Kajetanovičs, bet trešais palika Jans Černijs. Piekto ātrāko laiku, no Lukjaņuka atpaliekot trīs sekundes, uzrādīja Sirmacis/Šimins. Ātrs treniņos bija Nikolajs Grjazins, kurš tobrīd bija ātrākais starp nobraukušajiem R2 klases braucējiem.

Pēc tam notika kvalifikācija, kuras starts gan aizkavējās, jo uz trases tobrīd bija izlijusi eļļa. Vēlāk, kad kvalifikācija atsākās, vairāki sportisti sūdzējās, ka braukt esot bijis ļoti grūti, jo, kamēr nācies gaidīt kvalifikācijas startu, mašīnu riepas atdzisa, tāpēc brauciena sākumā esot ļoti slīdējis. Tāpat vietām uz trases tika samesti dubļi, kas vēl vairāk apgrūtināja braukšanu.

Ātrākais arī kvalifikācijā bija Lukjaņuks, kuram tikai 0,3 sekundes zaudēja mājinieks un galvenais šī rallija favorīts Jans Kopeckis, kurš līdz šim šajā rallijā ir izcīnījis piecas uzvaras. Trešais palika Kajetanovičs, kurš pirms starta atzina, ka viņa mērķis šajā rallijā ir nodrošināt ERČ čempiontitulu. Ceturto vietu izcīnīja Sirmacis/Šimins, kuri līderim zaudēja 2,5 sekundes. Atgādināsim, ka šis Sirmacim/Šiminam ir pirmais asfalta rallijs ar ''Škoda Fabia R5''. Neveiksmīgi kvalifikācija noslēdzās Braienam Bufjē, kurš zaudēja nepilnas astoņas sekundes.

Atgādināsim, ka “Barum Czech Rally Zlin” trīs dienu garumā būs jāveic piecpadsmit ātrumposmi ar kopējo garumu 230 km.