Go4speed 09.04.2016 - 19:14 Īrijas ERČ uzvar Brīns, Grjazins dramatiskā cīņā finišē uzreiz aiz goda pjedestāla
Nikolajs Grjazins. Foto: Gregory Lenormand / DPPI

Par Eiropas rallija čempionāta (ERČ) Īrijas posma uzvarētāju sestdien otro gadu pēc kārtas kļuva īru sportists Kreigs Brīns. Pirms izšķirošās dienas Brīns par 25 sekundēm apsteidza Kajetanu Kajetanoviču, bet 27,6 sekundes atpalika Alesters Fišers.

No pirmajiem četriem rīta ātrumposmiem trijos dopos ātrākais bija Elfins Evans, kurš pēc izstāšanās piektdien turpināja startēt pēc Rally 2 sistēmas. Ātrs noslēdzošajā dienā bija Kajetanovičs, kurš kopvērtējumā pēc desmit ātrumposmiem Brīnam zaudēja vairs tikai 10,4 sekundes.

Kajetans Kajetanovičs. Foto: facebook.com/KajetanKajetanowicz

Pēc servisa parka 12.posmā avāriju piedzīvoja Evans, kurš izstājās. Tikmēr Brīns nedaudz palielināja pārsvaru, kas beigās viņam ļāva izcīnīt skaistu uzvaru. ''Gribu pateikties visiem, kuri bija mums klāt un palīdzēja, lai mēs varētu izcīnīt šo uzvara. Tas ir neticami,” pēc finiša teica Brīns.

Otrais finišēja Kajetanovičs, kurš tagad kļuvis par jauno ERČ līderi. Trešais palika Fišers, bet 25.vietā ierindojās SRT komandas pilots Rauls Jēts.

Kreigs Brīns. Foto: Gregory Lenormand / DPPI

Arī otrajā dienā ERC junioru ieskaitē visas dienas garumā bija vērojamas sīvas cīņas. Astotajā posmā riteni pārsita Marijans Grībels, kurš kopvērtējumā no pirmās vietas nokrita uz ceturto pozīciju. Tikmēr uz otro vietu pakāpās SRT komandas pilots Nikolajs Grjazins, kurš no līdera atpalika tikai 8,8 sekundes. Pēc desmitā posma līderis joprojām bija polis Lukašs Piničeks, bet uz otro vietu pakāpās Kriss Ingrams, kamēr Grjazins bija trešais, Ingramam zaudējot vien 0,2 sekundes.

Lukašs Piničeks. Foto: Gregory Lenormand / DPPI

Pēc servisa parka ļoti ātrs bija Grībels, kurš no ceturtās vietas ļoti strauji pietuvojās Grjazinam un trešajai vietai. Pirms izšķirošā posma Grjazins Grībelu apsteidza par nieka 0,5 sekundēm. Pēdējā posmā Grībels bija ārkārtīgi ātrs, kas viņam ļāva apsteigt Grjazinu un izraut trešo vietu. Tikmēr uzvaru izcīnīja Piničeks. ''Esmu pārsteigts, taču mēs esam šeit. Paldies komandai, ģimenei un draudzenei. Nezinu, ko vairs pateikt,” saka Piničeks.

Elfins Evans. Foto: Gregory Lenormand / DPPI

Atgādināsim, ka pagājušajā gadā Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins šajā rallijā ERC junioru klasē ierindojās sestajā vietā, uzvarētājam zaudējot sešas minūtes un 42 sekundes. Otrais toreiz bija Grībels, bet septītais – šī gada uzvarētājs Piničeks.