Neapturamais Lukjaņuks pēdējā posmā izrauj trešo vietu

Go4speed 06.01.2015 - 17:29 Neapturamais Lukjaņuks pēdējā posmā izrauj trešo vietu
Aleksejs Lukjaņuks. Foto: Alexey Lukyanuk & Alexey Arnautov

Otrdien Austrijā tika aizvadīta Eiropas rallija čempionāta (ERČ) pirmā posma noslēdzošā diena, kurā sportistiem bija jāveic astoņi posmi (99,40 kilometri).

Pirmās dienas trijos posmos ātrāko laiku uzrādīja rallija līderis Kajetans Kajetanovičs, kurš tobrīd kopvērtējumā otrās vietas ieguvēju Robertu Konsānī apsteidza jau par četrarpus minūtēm. Stabili turpināja braukt Aleksejs Lukjaņuks, kurš ERČ ieskaitē turpināja ķert trešās vietas ieguvēju Jaromiru Tarabusu.

Arī nākamajos trijos posmos ātrākos laikus uzrādīja Kajetanovičs un Lukjaņuks. Pirms pēdējiem diviem posmiem (42 kilometri) krievu braucējs no trešās vietas ERČ ieskaitē atpalika 36 sekundes. 17.posmā atkal uzvarēja poļu braucējs, bet Lukjaņuks ierindojās otrajā pozīcijā. Kopvērtējumā trešajā vietā esošais Tarabus Lukjaņukam zaudēja 27 sekundes.

''Lukjaņuks ir ļoti ātrs, bet mums trūkst saķeres. Nav iespējams pabraukt ātrāk,'' tā Tarabus. ''Tikmēr prieku par pēdējiem posmiem neslēpa Lukjaņuks. ''Pēdējos divos posmos uzrādām labus laikus. Esam veikuši mašīnai dažus uzlabojumus, kas ļauj justies pārliecinošāk un drošāk.''

Pirms izšķirošā posma Lukjaņuks no trešajā vietā esošā Tarabusa ERČ ieskaitē atpalika 8,5 sekundes. Pirmais finišu sasniedza Lukjaņuks, kurš atzina, ka iekšējās sajūtas saka, ka viņam ir izdevies apdzīt Tarabusu. Un tā arī bija, jo krievu braucējs čehu braucēju pēdējā posmā apsteidza par gandrīz 30 sekundēm. Jāatzīmē, ka Lukjaņuks šajā posmā uzrādīja absolūti ātrāko laiku, jo otrajā vietā esošo Kajetanoviču viņš apsteidza par 18 sekundēm. Otrajā dienā trasē atgriezās Kreigs Brīns ar rūpnīcas Peugeot 208 R5, taču īru sportists nespēja konkurēt ar Lukjaņuku un Kajetanoviču.

Līdz ar to par Austrijas ERČ rallija uzvarētāju kļuva Kajetanovičs, otrais finišēja Roberts Konsānī, bet trešais - Lukaņuks!

Jāatzīmē, ka, ja ne pirmajā posmā tehnisks defekts, tad Lukjaņuks būtu finišējis pārliecinoši otrajā vietā.