Go4speed 02.02.2014 - 16:01 Lapi uzvar Eiropas čempionāta Latvijas posmā, Production Cup tiek Vorobjovam (FOTO)

No kailsala līdz pat dziļiem sniegiem un atkusim - tā šajās trīs dienās ir mainījušies laika apstākļi „Rally Liepāja" ietvaros. Tas noteikti ir bijis liels pārbaudījums visām ekipāžam, kas startēja šajā rallijā. Neskatoties uz to, par pārliecinošu rallija uzvarētāju kļuva somu pilots Esapeka Lapi (Škoda Fabia S2000), kurš pēdējā ātrumposmā savu pārsvaru pār Vasīliju Grjazinu (Ford Fiesta S2000) palielināja līdz 34,7 sekundēm.

Vasīlijam Grjazinam līdera pozīciju izdevās atgūt tikai pirmajā dienas ātrumposmā, kad jau 8. atrumposmā Lapi apsteidza viņu par 4,1 sekundi. Nākamajos ātrumposmos Lapi turpināja palielināt pārsvaru, turklāt soms apgalvoja, ka  brauc tikai ar 90% atdevi. Tomēr Grjazina sniegums šajā rallijā noteikti ir bijis pārsteidzošs.

Vasīlijs Grjazins. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Pārējo Top 5 braucēju rezultāti visas otrās dienas garumā palika praktiski nemainīgi un atstarpes vienam no otra turpināja palielināties dienas gaitā. Īru pilots Kreigs Brīns (Peugeot 207 S2000) saglabāja stabilu trešo pozīciju un rallija finišā Grjazinam zaudēja vairāk par vienu minūti. Ceturto vietu izcīnīja poļu braucējs Kajetanovičs (Ford Fiesta), kuru no Brīna šķīra nepilna minūte, savukārt piektais finišēja Esapeka Lapi komandas biedrs Zeps Vīgands (Škoda Fabia S2000).

Ātrākais no latviešiem šajā rallijā bija Jānis Vorobjovs (Mitsubishi Lancer Evo X), kurš izcīnīja 6. vietu Eiropas rallija čempionāta kopvērtējumā un ieguva savā īpašumā „Production Cup".

Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks. Foto: Aigars Tīdmanis

Dažādi notikumi risinājās arī junioru ieskaitē, kur dienas sākumā izstāšanos, noskienot no ceļa, piedzīvoja klases 3. vietas īpašnieks Roklands. Izstājās vēl viens no klases favorītiem - francūzis Lafebrve, kuram trasē radās problēmas ar dzinēju. Pateicoties divu braucēju izstāšanās faktam, Sirmacim izdevās pacelties uz 4. pozīciju, tad to atkal pazaudēt, taču pēdējā ātrumposmā Sirmacis tomēr atguva 4. vietu klasē starp R2 automašīnām. Kristaps Feldmanis, pārsitot riteni 11. ātrumposmā, kopvērtējumā ierindojas augstajā 6. vietā.

Ne visai patīkami rallijs beidzās igauņu braucējam Sīmam Plangi (Mitsubishi Lancer Evo X), kurš pēc pirmās dienas ieņēma 6. vietu kopvērtējumā. Plangi ekipāža aizgulējās un nokavēja startu  uz dienas pirmo ātrumposmu par 16 minūtēm. Līdz ar to ekipāža no turpmākās sacīkstes tika diskvalificēta.

Diemžēl 9. ātrumposmā izstājās latvietis Mārtiņš Svilis (Mitsubishi Lancer Evo IX), kurš līdz tam demonstrēja labāko sniegumu no latviešiem. Iemesls - sabojāts ritenis. Izstāšanās brīdī Svilis atradās 6. pozīcijā rallija kopvērtējumā.

Teksta tiešraidi par pirmās dienas notikumiem ar foto un video var lasīt ŠEIT.