Mārtiņš Jankovskis 08.12.2013 - 18:03 67 gadus vecā rallija leģenda ar Audi Quattro startēs Austrijas ERČ rallijā (VIDEO)
Stigs Blomkvists trasē: Foto: rallye-magazin.de

Pēc nepilna mēneša startēs jaunā Eiropas rallija čempionāta (ERČ) sezona, kur pirmais posms tiks aizvadīts Austrijā (Janner Rallye). Šobrīd nav zināms, kādi braucēji startēs gaidāmajā rallijā, taču rallija organizatori atklāja, ka par ''0'' ekipāžu šajā rallijā startēs 67 gadus vecā rallija leģenda Stigs Blomkvists.

Stigs Blomkvists trasē: Foto: lorena-abreu.mforos.com

2014. gadā apritēs tieši 30 gadi, kopš reizes, ka Blomkvists kļuva par WRC čempionu. Lai nosvinētu šo jubileju, Blomkvists ar Audi Quattro (ar šo mašīnu viņš izcīnīja savu vienīgo čempiontitulu) startēs kā ''0” ekipāža. Zināms, ka šis auto būs līdzīgs tam, ar kādu sportists 1984.gadā izcīnīja savu pirmo un vienīgo čempiontitulu.

Stigs Blomkvists 2008.gada Leģendu rallijā: Foto: ewrc.cz

Rallja organizatori paziņojuši, ka ar izlozes palīdzību tiks noteikti divi laimīgie skatītāji, kuriem būs iespēja izbraukt ar Stigu Shakedown posmā, kas notiks 3. janvārī.

Neskatoties uz solīdo vecumu, Stigs joprojām piedalās autosporta sacensībās. Pirms nepilnas nedēļas viņš East African Safari Classic rallijā, kura garums bija 1759 kilometri, finišēja otrajā vietā.

Blomkvists trasē. Foto: Macsports_Media

Jāatzīmē, ka Blomkvists ir biežs Janner Rallye rallija viesis. Pēdējo reizi viņš šajā rallijā startēja šogad (Mitsubishi Lancer Evo IX), kad tika izcīnīta 12.vieta absolūti un piektā klasē.

Savas rallija karjeras laikā Blomkvists piedalījies 122 WRC rallijos, kuros izcīnījis 11 uzvaras, 15 reizes kāpis uz goda pjedestāla otrā pakāpiena un septiņas reizes bijis trešais ātrākais braucējs.

Blomkvists un Hannu Mikola ar Audi Quattro - bez komentāriem...
Typ85 09.12.2013 23:59
Atbildētu, ka 1984. gadā.. :D
WRC šajā gadījumā - world rally championship, nevis world rally car...
jancuxx73 09.12.2013 20:55
Nez ko atbildētu Blomkvists, ja viņam pajautātu, kurā gadā viņš kļuva par WRC čempionu?
Bils 09.12.2013 13:29