Negadījumi turpinās, līderis Peteransels pārsit divus riteņus

Go4speed 03.01.2012 - 21:43 Negadījumi turpinās, līderis Peteransels pārsit divus riteņus

Dakāras rallija trešajā dienā motobraucējiem bija jāveic 270 kilometri. Pēc nobrauktas pusstundas, pirmos piecus braucējus šķīra tikai viena minūte. Pēc otrā kontrollaika vadību jau pārņēma Marks Koma, kuram sekoja Sirils Desprē. Nākamajā posmā šos abus sportistus šķīra tikai divas sekundes, taču īsi pirms finiša Koma aizbrauca pa vieglo un smago automašīnu ceļu, tādējādi finišā posma uzvarētājam Desprē zaudējot 13 minūtes. Līdz ar to tagad Dakāras rallija līderis motociklu klasē ir Desprē, kurš par desmit minūtēm apsteidz Komu, bet 17 minūtes atpaliek Deivids Kastē.

Jaunais līderis Sirils Desprē. Foto: Scanpix

Diemžēl arī šajā posmā neiztika bez starpgadījumiem. Pēc kritiena ārsti amerikāņu sportistam Kvinam Kodijam konstatēja lauztu atslēgas kaulu un galvas traumu. Lai arī savainojumi nav bīstami dzīvībai, no sacensībām sportists bija spiests izstāties.

Kvadriciklu klasē šodien pārliecinoši ātrākais bija mājinieks Sebastjans Kopeti, taču kopvērtējumā pirmās divas vietas ieņem brāļi Patronelli.

Vieglo automašīnu klasē pēc diviem kontrolposmiem līderis bija Stefans Peteransels, taču viņam cieši sekoja Nani Roma un polis Krištofs Holovčičs. Taču turpinājumā Peteransels zaudēja laiku (divas pārsistas riepas), ko izmantoja Roma, kurš arī kļuva par šīs dienas posma uzvarētāju. Otrais palika Holovčičs, bet trešais - Nasers Al-Atija. Arī kopvērtējumā situācija tagad ir ļoti sīva, jo pirmais piecinieks ir iebraucis nepilnās trīs minūtēs. Līderis tagad ir Holovčičs. 27. vietā šobrīd atrodas Iļja Kuzņecovs/Romans Jelagins, kuri brauc ar ''RE Autoclub" sagatavoto ''Mitsubishi'' automašīnu.

Tikmēr Dambis/Saukāns trešajā posmā ierindojās 113.vietā, kas kopvērtējumā viņiem dod 128. vietu. 125.pozīcijā atrodas Antons Grigorovs un Ainārs Princis, kuriem, kā jau esam minējuši, šajā rallijā ir citas funkcijas - palīdzēt Dambim un Saukānam.

Krištofs Holovčičs. Foto: Scanpix

Smago automašīnu klasē daudziem par pārsteigumu ātrākais bija itālis Miki Basions, kurš par minūti un deviņām sekundēm apsteidza Kazahstānas sportistu Arturu Ardaviču. Lēns bija kopvērtējuma līderis Džerārds de Rojs, kurš līderim zaudēja gandrīz deviņas minūtes. Līdz ar to par jauno līderi smago automašīnu klasē kļuvis Ardavičus, kuram seko de Rojs.

Lai arī pēc otrās dienas sākotnēji rezultātos nebija Dmitrija Pavlova ekipāža, kurā stūrmaņa krēslā sēž Gints Cīrulis. (''RE Autoclub'' apkalpojošā kravas automašīna), pēc vakardienas posma šī ekipāža jau parādās rezultātos. Pēc trīs dienām tā ieņem 67. vietu. 47. vietā šobrīd atrodas ''Team Latvia" tehniskās palīdzības mašīna, kurā stūrmanis ir Kaspars Dambis.