Velsā uzvar Latvala, čempions Lēbs avarē

Go4speed 13.11.2011 - 15:40 Velsā uzvar Latvala, čempions Lēbs avarē
Jari Mati Latvala. Foto: rally-mania.cz

Velsā aizvadīts sezonas pēdējais WRC posms, kurā pārliecinošu uzvaru izcīnīja ''Ford" komandas pilots Jari Mati Latvala. Izstāšanos, dodoties uz 19. posmu, piedzīvoja šī gada WRC čempions Sebastjans Lēbs.

Rallija pēdējo dienu ar ātrāko laiku iesāka Latvala, bet tikai pusotru sekundi viņam zaudēja Lēbs. Diemžēl nākamajā posmā Lēbs uz starta neizgāja, jo, dodoties uz 19.posmu, Lēbs saskrējās ar pretim braucošo mašīnu. ''Saskrējāmies ar pretim braucošo mašīnu. Šaurā ceļa posmā mēģināju nobraukt no ceļa, lai izvairītos no sadursmes, taču pretim braucošais nebija vietējais un ierāva pretējā pusē (Velsā braukšana notiek pretējā virzienā). Sitiens nebija spēcīgs, taču radiators bija pagalam. Tā tas mēdz notikt. Taču, neko darīt - mēs esam pasaules čempioni, tā kā nekādu problēmu," izstāšanos komentēja Lēbs.

Mads Ostbergs. Foto: Scanpix

Līdz ar to par pārliecinošu Velsas rallija līderi kļuva Latvala, kurš, dodoties uz servisa parku, tobrīd par trīs minūtēm un 19 sekundēm apsteidza Madsu Ostbegru. ''Skumjas ziņas saistībā ar Lēbu. Tagad braucam nedaudz lēnāk," tā pēc 20. posma teica Latvala.

Pēc servisa parka sportistiem bija jāveic vēl trīs posmi. Pirmajos divos pa reizei ātrāko laiku uzrādīja Latvala un Sebastjans Ožjē. Pēdējā 4,3 kilometrus garajā „Power Stage" posmā ātrākais bija Ožjē, aiz sevis atstājot Dani Sordo un Latvalu. Neveiksmīgi šis posms iesākās Krisam Mīkem, kuru tobrīd no trešās vietas absolūtajā kopvērtējumā šķīra tikai 1,8 sekundes. Jau pašā dopa sākumā Mīke kļūdījās un sagriezās, tādējādi zaudējot 13 sekundes un kopvērtējumā trešo vietu.

Kriss Mīke. Foto: ewrc.cz

Līdz ar to pirmo uzvaru šosezon izcīnīja Latvala. Aiz viņa finišēja Ostbergs (otrais pjedestāls šogad), bet trešais Henings Solbergs, kuram šis bija pirmais pjedestāls šogad. ''Lieliskas sajūtas. Pagāja ilgs laiks kopš manas pēdējās uzvaras. Nākamajā gadā mēs ar ''Ford" cīnīsimies par čempiontitulu," tā pēc pēdējā posma teica Latvala.

Jari Mati Latvala kopā ar stūrmani līksmo. Foto: Scanpix

Līdz ar to sezonas absolūtajā kopvērtējumā pirmais Lēbs, otrais Miko Hirvonens, bet trešais - Ožjē.