Lēbam Spānijā septītā uzvara pēc kārtas, Hanninens - SWRC čempions

Mārtiņš Jankovskis 23.10.2011 - 16:49 Lēbam Spānijā septītā uzvara pēc kārtas, Hanninens - SWRC čempions

Septīto uzvaru pēc kārtas Spānijas WRC rallijā izcīnījis „Citroen" komandas pilots Sebastjans Lēbs. Otro vietu, pateicoties Jari Mati Latvalam, šajā posmā izcīnīja viņa komandas biedrs Miko Hirvonens.

Pēc otrās dienas līderis bija Lēbs, kuram sekoja abi „Ford" komandas braucēji - otrais bija Jari Mati Latvala, bet trešais - Miko Hirvonens. Pēdējā dienā pilotiem bija jāveic seši posmi. Ātrākais šīs dienas pirmajā posmā bija Sebastjans Ožjē, kamēr neveiksmīgi šis 13. posms beidzās Armindo Araužo un Kenam Blokam, kuri abi piedzīvoja avārijas. Beidzot laimīgs ar savu braukšanu bija Miko Hirvonens, kurš šajā posmā Ožjē zaudēja 2,6 sekundes. „Labs starts. Beidzot esmu atradis pareizo ritmu un sapratis, kā vadīt šo automašīnu."

14. posmā Hirvonens jau bija ātrākais, bet 15. dopā nepārspēts palika Lēbs, kurš saglabāja pusminūtes pārsvaru pār Latvalu. „Braucu labi, taču zaudēju vairāk nekā plānots," pirms došanās uz pēdējo servisa parku teica Latvala. Nākamajā posmā ļoti ātrs bija Ožjē, taču priekšpēdējā posmā jaunais franču pilots bija spiests izstāties - neizturēja „Citroen" automašīnas dzinējs, kas nozīmē to, ka par titulu Ožjē vairs šogad nevar cīnīties.

Pirms pēdējā posma Latvala apzināti laika kontrolē iebrauca par ātru, par ko saņēma divu minūšu sodu, kas tādējādi viņu kopvērtējumā no otrās vietas atsvieda uz trešo.

Pēdējā Power Stage posmā ceļš bija slapjš un slidens. Ļoti ātri šajā posmā bija abi „Mini" komandas braucēji - pirmais Kriss Mīke, bet otrais, komandas biedram zaudējot 0,2 sekundes, palika Dani Sordo. Pēdējo punktu šajā Power Stage posmā nopelnīja Lēbs, kurš uzvarēja arī absolūtajā kopvērtējumā. Otrais palika Hirvonens, bet trešais - Latvala. „Šis bija mūsu rallijs - perfektas sacīkstes bez kļūdām. Pēdējā posmā mūsu mērķis bija izcīnīt punktu, jo nevarējām sacensties ar „Mini", kuriem bija mīkstā sastāva riepas," pēc finiša atzina Lēbs, kurš Spānijas rallijā uzvarējis pēdējos septiņus gadus pēc kārtas.

SWRC klasē pirmais Juho Hanninens, kurš arī kļuva par šī gada SWRC klases čempionu. Otrais SWRC kopvērtējumā palika Ots Tanaks, bet trešais - Martins Prokops.

Sezonas pēdējais posms no 10. - 13. novembrim notiks Velsā.