Raikonens iznāk no ēnas un uzvar Austrālijā

Go4speed 17.03.2013 - 10:04 Raikonens iznāk no ēnas un uzvar Austrālijā

Izcils 2013. gada F1 sezonas sākums izdevās „Lotus" komandas braucējam Kimi Raikonenam, kas izcīnīja pārliecinošu uzvaru Austrālijas lielās balvas izcīņā. Pirms sezonas sākuma un arī kvalifikācijā soms atradās salīdzinošā līderu ēnā, taču sacensībās apliecināja, ka spēj lieliski taupīt riepas un braukt visātrāk.

Atšķirībā no tuvākajiem konkurentiem Raikonens riepas mainīja tikai divas reizes, kamēr gan Fernando Alonso („Ferrari"), gan Sebastians Fetels („Red Bull") boksos devās trīs reizes. Alonso ātrums bija pietiekams, lai sezonas pirmajā posmā izcīnītu otro vietu un Fetels kāpa uz trešā goda pjedestāla pakāpiena.

Sacīkšu sākumā un vidusdaļā šķita, ka par uzvaru Austrālijā cīnīsies tieši Alonso un Fetels, jo abi pamīšus diktēja noteikumus trasē, kamēr Raikonens vadībā izvirzījās tieši veiksmīgās boksu stratēģijas dēļ.

Ceturtajā vietā finišēja otrais „Ferrari"pilots Felipe Masa, kurš sacīkšu sākumā pat bija ļoti tuvu līdera pozīcijai, taču vienā brīdī pārāk ilgi uzturējās trasē ar nodilušām riepām un savu ātrumu zaudēja.

Ar jauno „Mercedes" formulu piekto ātrāko laiku uzstādīja ilggadējais bijušais „Mclaren" braucējs Luiss Hamiltons, kamēr viņa bijušais komandas biedrs Džensons Batons finišēja tikai devītajā vietā.

Salīdzinoši neveiksmīgas sacensības arī mājiniekam Markam Vēberam („Red Bull"), kurš jau startā zaudēja piecas pozīcijas, kuras visu 58 apļu laikā tā arī nespēja atgūt līdz ar to tikai sestā pozīcija. Noslēgumā septītā vieta Adrianam Zutilam („Force India"), tomēr līdz pat Alberta parka trases pēdējiem 10 apļiem vācietis reāli spēja cīnīties arī par goda pjedestālu, taču mīkstākās riepas pievīla Zutila fanus. Turpat, astotajā vietā, arī otrs „Force India" braucējs Pols di Resta.

Pēdējo punktu pirmajā sezonas posmā ieguva uzvarētāja komandas biedrs Romēns Grožāns, kas veica stabilas sacīkstes, taču par pjedestālu šajā reizē cīnīties nespēja.

Nākamais no šī gada 19 posmiem notiks Malaizijā Sepangas trasē.