Jaunzēlandē uzvar Lēbs, Tanakam kūlenis (VIDEO)

Mārtiņš Jankovskis 24.06.2012 - 20:26 Jaunzēlandē uzvar Lēbs, Tanakam kūlenis (VIDEO)
Daniels Elena un Sebastjans Lēbs. Foto: Scanpix/AFP

Jaunzēlandes rallija pēdējā dienā sportistiem bija jāveic septiņi posmi, kas kopā sastādīja 61 kilometru. Lai arī pēc divām dienām atstarpe starp līderi Sebastjanu Lēbu un Miko Hirvonenu bija pavisam niecīga, komanda abiem sportistiem aizliedz cīnīties savā starpā.

Dienu ar ātrāko laiku iesāka beļģu jaunais talants Tjerī Noivils, kurš par 0,6 sekundēm apsteidza igauni Otu Tanaku. Arī nākamajā posmā Noivils bija ātrākais, kurš turpināja izdarīt spiedienu uz Otu Tanaku, kurš kopvērtējumā bija piektajā vietā, kamēr Noivils - sestajā.

Nākamajos divos posmos, kuru garums bija 2,05 kilometri, nepārspēts palika spānis Dani Sordo. Kopvērtējumā tas neko nemainīja - līderis bija Lēbs, kurš pārsvaru pār Hirvonenu palielināja jau līdz 17 sekundēm.

20. posmā ļoti ātrs bija Noivils, kurš uzrādīja ātrāko laiku. Spriedzi neizturēja Tanaks, kurš pieļāva kļūdu un avarēja. Pēdējā ''Power Stage'' ātrumposmā ātrāko laiku uzrādīja Jari-Mati Latvala, kurš papildus nopelnīja trīs punktus. Otrā vieta posmā un divi punkti Solbergam, bet pēdējo punktu izcīnīja Lēbs.

Līdz ar to kopvērtējumā savu 72. uzvaru karjerā izcīnīja Sebastjans Lēbs, kurš par pusminūti apsteidza Miko Hirvonenu. Trešo vietu izcīnīja Peters Solbergs, kuram šis šosezon bija jau ceturtais goda pjedestāls (ceturtā trešā vieta).

Mārtiņš Jankovskis 24.06.2012 23:32
Nu ja tev nebūtu problēmas ar angļu valodu, tad saprastu, ko raksta visi, tai skaitā Ford komanda - Tanak rolls, kas rallija valodā nozīmē kūleņot, velties (kas arī redzams video)

A Latvalas gadījumā teikts - Off the road, ko var tulkot kā nobrauca, noskrēja un arī nolidot no ceļa, jo tās mašīnas pa trasi bieži vien ''lido''
faateris 24.06.2012 22:50